sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Başkan Erdoğan'dan iki müjde: Faturalardan TRT payı kalkıyor, 40 bin yeni personel alınacak

Beştepe'de yapılan Kabine Toplantısı sonrasında Millete Sesleniş konuşması yapan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin süreceğini vurgularken, 40 bin sağlık çalışanı istihdam edileceği müjdesini de verdi. Başkan Erdoğan, "Sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize asla izin vermedik, vermeyeceğiz. Vaka, hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayıları kontrol edebileceğimiz seviyede. İnşallah daha da aşağı çekeceğiz. Okullardaki yüz yüze eğitim kesinlikle devam edecek. Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağının müjdesini de milletimizle paylaşmak istiyorum" dedi.

Başkan Erdoğan'dan iki müjde: Faturalardan TRT payı kalkıyor, 40 bin yeni personel alınacak
Başkan Erdoğan'dan iki müjde: Faturalardan TRT payı kalkıyor, 40 bin yeni personel alınacak Admin
Bu içerik 62 kez okundu.
Reklam

Başkan Erdoğan'dan iki müjde: Faturalardan TRT payı kalkıyor, 40 bin yeni personel alınacak

Giriş Tarihi: 08.11.2021  19:43 Güncelleme Tarihi: 09.11.2021  03:09

Son dakika: Kabine toplantısı sonrası Başkan Erdoğan'dan flaş açıklamalar.

Son dakika: Kabine toplantısı sonrası Başkan Erdoğan’dan flaş açıklamalarSon dakika haberleri... Başkan Erdoğan, Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, şehit yakınına küfreden İYİ Partili Lütfü Türkkan'a sert tepki gösterirken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çağrıda bulundu. Elektrik faturalarında yeni bir dönemin başladığını duyuran Başkan Erdoğan, TRT payının kalktığını belirtirken, sağlıkçıya da müjde vererek ''40 bin yeni personel alacağız'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 15.50'de başladı. Başkan Erdoğan Kabine'nin ardından açıklamalarda bulundu.

Son Dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan elektrik faturası için müjdeyi verdi

Son Dakika: Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Elektrik faturalarındaki TRT payı ile enerji fonu kesintilerini de kaldırma kararı aldık" diyerek müjdeyi verdi.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası millete sesleniş konuşması yaptı. 

Başkan Erdoğan duyurdu: 40 bin yeni personel alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığına 40 bin yeni personel alınacağını açıkladı.

Başkan Erdoğan duyurdu: 40 bin yeni personel alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Sağlık Bakanlığına 40 bin yeni personel alınacağını açıkladı.

Başkan Erdoğan açıklamasında, ''Sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize asla izin vermeyeceğiz. Vaka, hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayıları kontrol edebileceğimiz bir seviyededir. İnşallah bunları daha da aşağıya çekeceğiz. Sağlık Bakanlığına 40 bin yeni personel alacağız.'' ifadelerine yer verdi.

Kabine toplantısının ardından Başkan Erdoğan’dan flaş açıklamalarKABİNE TOPLANTISININ ARDINDAN BAŞKAN ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Erdoğan, toplantıda sağlıktan dışişlerine, enerjiden adalete kadar ülkenin ve milletin pek çok meselesini enine boyuna görüştüklerini, konuştuklarını söyledi.

Türkiye'nin salgınla mücadelesini dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, ön alıcı bir anlayışla başarıyla devam ettirdiğini ifade eden Erdoğan, ikinci yılının sonuna doğru yaklaşılan salgının yeni dalgalar ve yeni varyantlar halinde ilk dönemdeki öngörüleri aşarak insanlığı tehdit etmeyi sürdürdüğünü belirtti.

Erdoğan, salgının uzun soluklu mücadeleyi gerektiren sağlık krizi olduğu gerçeğinin artık inkarı mümkün olmayan bir vaka olarak karşılarında durduğunu ifade etti.

Bu durumun gelişmiş ülkeler dahil tüm devletlerin sağlık başta olmak üzere temel hizmet ve ürün altyapılarını giderek daha da zorladığına dikkati çeken Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kendi ülkelerini karalamak dışında bir iş bilmeyenler kafalarını kaldırıp dünyaya baksalar, bu gerçeği görecekler. Türkiye olarak en büyük avantajımız sağlıktan üretime, kritik her alanda son 19 yılda gerçekten çok güçlü ve kapsayıcı bir altyapıyı kurmamızdır. Bu sayede, ülkeler maske ve koruyucu malzeme kavgası verirken biz rahatça ihtiyaçlarımızı karşılayabildik. Bu sayede üretim ve dağıtım zincirleri çöküp, insanlar temel ihtiyaç maddelerine bile erişmekte güçlük çekerken biz hiçbir sıkıntı yaşamadık. Bu sayede, dünyadaki pek çok yerde devletlerle vatandaşları arasında güven bunalımları yaşanırken biz hedeflerimize doğru yürümeyi başardık. Sadece finans gücüyle böylesine büyük ve derin krizlerin aşılamayacağını büyük ekonomilere sahip ülkelerin durumu açıkça ortaya koyuyor. Sonuçta ortaya çıkan tablo, ülke ve millet olarak sahip bulunduğumuz potansiyeli siyasi ve ekonomik her alanda harekete geçirebilmemize imkan verecek bir zeminin varlığına işaret ediyor. Bir yandan salgınla mücadeleyi kesintisiz şekilde devam ettirirken daha büyük bir azim ve kararlılıkla da işte bu fırsatları değerlendirmenin gayreti içindeyiz."

Erdoğan, sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize asla izin vermediklerini, vermeyeceklerini dile getirdi.

Vaka, hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayılarının kontrol edilebilecek bir seviyede olduğunu anlatan Erdoğan, "İnşallah bunları daha da aşağı çekeceğiz. Bu dönemde özellikle hastanelerde sunulan hizmetlerde elbette bazı aksaklıklar, gecikmeler yaşanabilmektedir. Bunların önüne geçecek tedbirleri de en kısa sürede alacağız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanayi üretiminde kesintiye meydan vermeyecek bir sistemi salgının ilk günlerinden itibaren kurduklarını, böylece ihracat ve istihdamı korumakla kalmadıklarını, çok daha ileriye taşıdıklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili tartışmalara ilişkin, "Okullar açık mı kapalı mı kalacak tartışması sona ermelidir. Okullar yüz yüze eğitime devam ediyor" dedi.

Başkan Erdoğan’dan çok net yüz yüze eğitim açıklamasıBAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÇOK NET YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

"OKULLARDAKİ YÜZ YÜZE EĞİTİM-ÖĞRETİM KESİNLİKLE DEVAM EDECEKTİR"

Salgın tedbirlerinin turizm ve ticarette yol açtığı sıkıntıları da normalleşme adımlarıyla büyük ölçüde geride bıraktıklarının altını çizen Erdoğan, belirlenen yaş grubunun üzerindeki herkesin, özellikle de ileri yaş grubundaki vatandaşların aşılarını olmalarının veya tamamlamalarının salgının ağır sonuçlarının azaltılmasına katkıda bulunacağını hatırlattı.

Başkan Erdoğan’dan ‘sağlıkçılara’ atama müjdesiBAŞKAN ERDOĞAN'DAN 'SAĞLIKÇILARA' ATAMA MÜJDESİ

40 BİN YENİ SAĞLIK PERSONELİ ALINACAK

.Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamalarda atamalar, elektrik faturaları ve yüz yüze eğitim alanında önemli müjdeler verdi.

Başkan Erdoğan elektrik faturalarındaki yeni düzenlemeye ilişkin, "Elektrik faturalarındaki TRT Payı ile Enerji Fonu kesintilerini kaldırma kararı aldık. Hem enerji sektöründeki kurumların dengelerini bozmayacak hem de vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz." dedi.

Başkan Erdoğan’dan iki müjde: Faturalardan TRT payı kalkıyor, 40 bin yeni personel alınacak

Son dakika haberleri... Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan dün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında çok önemli son dakika açıklamaları ve iki kritik müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Erdoğan, toplantıda sağlıktan dışişlerine, enerjiden adalete kadar ülkenin ve milletin pek çok meselesini enine boyuna görüştüklerini, konuştuklarını söyledi. Erdoğan, "Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağının müjdesini de milletimizle paylaşmak istiyorum" derken elektrik faturalarındaki TRT payı ile Enerji Fonu kesintilerini de kaldırma kararı aldıklarını bildirdi.

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan dün Külliye'de kabine toplantısına başkanlık etti. 3 saat 40 dakika süren toplantının ardından millete seslenen Erdoğan, Kovid-19 salgınıyla mücadele sürecinde sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize asla izin vermediklerini, vermeyeceklerini dile getirdi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, elektrik faturalarındaki TRT payı ile Enerji Fonu kesintilerini kaldırma kararı aldıklarını bildirdi. Erdoğan, özetle şunları kaydetti:

KORONAVİRÜS SAYILARI

 Vaka, hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayıları kontrol edilebilecek bir seviyede. İnşallah bunları daha da aşağı çekeceğiz. Bu dönemde özellikle hastanelerde sunulan hizmetlerde elbette bazı aksaklıklar, gecikmeler yaşanabilmektedir. Bunların önüne geçecek tedbirleri de en kısa sürede alacağız.

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ?

 Okullar açık mı kalacak, kapanacak mı tartışması da artık sona ermelidir. Okullardaki yüz yüze eğitim-öğretim kesinlikle devam edecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI 40 BİN YENİ PERSONEL ALIMI VE ATAMA

 Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağının müjdesini de milletimizle paylaşmak istiyorum. Salgını ülke gündeminden tamamen çıkartana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

BENZİN VE MOTORİNDE FİYAT TUTUCU SİSTEM

 Eşel mobil sistemi ile alınacak vergiden 60 milyar lirayı bulan bir fedakârlık yaparak akaryakıt fiyatlarını dengede tutmanın gayreti içinde olduk. Küresel düzeydeki tüm bu yükselişe rağmen, bu yıl elektriği maliyetinin neredeyse yarısı düzeyinde bir faturayla vatandaşlarımıza vererek 17 milyar liralık bir sübvansiyon yaptık. Böylece sadece 2021 yılı için vatandaşlarımızın cebinden toplamda 127 milyar liralık ilave bir meblağın çıkmasını önledik. Bir başka ifadeyle her vatandaşımıza yıllık 1500 liranın üzerinde bir enerji desteği vermiş olduk.

ELEKTRİK FATURALARINDA İNDİRİM! TRT PAYI VE ENERJİ FONU KESİNTİLERİ KALKIYOR

 Önümüzdeki dönemde elektrik faturalarındaki, burası da çok önemli, altını özellikle çiziyorum, TRT payı ile enerji fonu kesintilerini de kaldırma kararı aldık. Doğalgazı yüzde 76 indirimle veriyoruz. Hem enerji sektöründeki kurumların dengelerini bozmayacak hem vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek bir yaklaşımla bu küresel enerji krizini yönetmeyi sürdüreceğiz.

 Bu bakımdan 2022 inşallah verdiğimiz emeklerin, yaptığımız fedakârlıkların, yürüttüğümüz mücadelelerin semeresini görmeye başlayacağımız bir yıl olacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolundaki son önemli imtihanımız olan 2023'ü de başarıyla geride bıraktığımızda ülkemizin, dünyanın siyasi ve ekonomik liginin en üstündeki yerini alışına hep birlikte şahitlik edeceğiz. Elektrik faturalarındaki iki kesintinin de kalkmasıyla vatandaşlar, her 100 TL'lik tüketim bedelinde 3.25 TL daha az ödeme yapacak.

BÜYÜK ÖDÜLLERİN SAHİPLERİ BELLİ OLDU

 Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni takdim edeceğimiz isimleri açıklamak istiyorum. Bilim Kültür alanında Teoman Duralı, Müzik alanında İdil Biret, Görsel Sanatlar alanında Alev Ebuzziya, Sinema alanında Cüneyt Arkın, Edebiyat alanında Gürbüz Azak, Kaligrafi alanında Etem Çalışkan, Sahaflık alanında İbrahim Manav, Vefa Ödülü alanında Kemal Tahir. Önümüzdeki ay ödüllerini takdim edeceğimiz bu kültür-sanat insanlarını şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum.

İYİ PARTİLİ TÜRKKAN'A SERT TEPKİ: SİYASETÇİ MÜSVEDDESİ

 (İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit ailesine küfretmesi) Neresinden tutsanız rezillik, neresinden tutsanız terbiyesizlik, saygısızlık, neresinden tutsanız alçaklık olan bir skandalla karşı karşıyayız. Kardeşinin gencecik bedeni PKK örgütü tarafından paramparça edilen bir şehidin yakınının namusuna, bacısına en ağır hakaretleri, küfürleri yaparak bastırmaya çalışmak insanlığa sığmaz. İnsanlıktan da nasibini almamış bu siyasetçi müsveddesinin milletvekili sıfatıyla da o kutlu çatı altında bir dakika bile durmaya hakkı yoktur. Bu şahsın milletvekilliğinin sonlandırılması dahil en ağır bedelleri ödemesinin siyasi ve hukuki olarak takipçisi olacağız.

Bu partinin başındaki hanımefendi, şehitlik makamına, milli ve manevi değerlerimize kıymet vermiyorsa, hiç değilse kendi cinsiyetinden birisine yönelik bu hakarete tepki göstermelidir.

 Ey kadın STK'lar, siz ne iş yapıyorsunuz? İlla sizin örgütünüze ait bir bayana, bir kadına küfredilirse, hakaret edilirse o zaman mı ayağa kalkacaksınız? Şehidimizin bacısına küfredildiği, hakaret edildiği zaman niçin sokaklara dökülmüyorsunuz? Neden bunun hesabını sormak için yollara çıkmıyorsunuz?

SINIR ÖTESİ HAREKÂTLAR SİYASET ÜSTÜ BİR KONU

Türkiye'nin sınır ötesi harekâtları siyaset üstü bir konudur. Bu tezkereye karşı çıkmak, TSK'nın ve güvenlik güçlerimizin kahramanca mücadelesi sayesinde bitme noktasına gelen terör örgütünün sınır ötesi unsurlarına can simidi atmak demektir. Bu tezkereye karşı çıkmak, bölücü terör örgütünün siyasi uzantısının emrine girmek demektir. Türkiye'nin ikinci partisini bu örgütün kuklası olarak görmekten gerçekten üzüntü duyuyoruz. Meclis'te Irak ve Suriye tezkerelerine hayır demelerini, yalan ve iftiralarla bezeli nutuklarla savunanların Yozgat'a gidince Kandil'i yakıp yıkmaktan söz etmeleri de bir başka omurgasızlık örneğidir. Milletimiz bu zihniyete ülkenin kaderini asla teslim edemez.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül