sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması: Biden 'elimden geleni yapacağım' dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan G-20 Zirvesi için bulunduğu İtalya'nın başkenti Roma'dan dönerken uçakta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Erdoğan ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşme ve G-20 Zirvesi boyunca gerçekleştirdiği temaslara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. "Sayın Biden ile samimi ve yapıcı havada bir toplantı yaptık" diyen Erdoğan İki ülke ilişkilerini ilgilendiren hassas konuların neticelendirilmesi yönünde adımların atıldığını aktardı.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması: Biden 'elimden geleni yapacağım' dedi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması: Biden 'elimden geleni yapacağım' dedi Admin
Bu içerik 142 kez okundu.
Reklam

Son dakika: ABD Başkanı Biden'dan iklim zirvesinde çarpıcı açıklama: Dönüm noktasındayız

Giriş Tarihi: 01.11.2021  19:25

Erdoğan: Biden'dan F-16 tedariki konusunda olumsuz bir yaklaşım görmedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. ABD Başkanı Biden ile görüşmeyi değerlendiren Erdoğan, "Bizim bu F-35 konumuz var. Malum bizim 1 milyar 400 milyon dolarlık yaptığımız bir ödeme var. Bununla ilgili olarak da F-16 tedarikini müzakere ettik. Bu konuda da kendilerinden olumsuz bir yaklaşım görmedim" dedi. Erdoğan, "Operasyonun yapılması gerektiği zamanda tabi ki operasyon yapılır. Ondan geri adım atılmaz. Bir defa terör örgütleriyle olan mücadelemizden bizim asla sarfınazar etmemiz mümkün değildir. Eğer karşımızda bir terör örgütü olan PKK/PYD/YPG varsa, ne gerekiyorsa biz bunu yaparız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Bidendan F-16 tedariki konusunda olumsuz bir yaklaşım görmedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya ziyareti dönüşünde Yeni Şafak gazetesinden Mehmet Acet ve Ayşe Böhürler'in de aralarında olduğu gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İtalya ziyaretine ilişkin değerlendirmesi şöyle:

G20 Roma Zirvesini hamdolsun başarıyla tamamladık. Roma’da iki gün boyunca “İnsanlar, Gezegen ve Refah” ana teması etrafında verimli toplantılar yaptık. Yıl boyunca yapılan çalışmaları gözden geçirdik. Zirve kapsamında, küresel ekonomik gelişmeleri ele aldık.

Biden ile BM Genel Kurulunun yapıldığı dönemden bu yana farklı bir sürecin olduğunu belirten Erdoğan, "Şimdi bizim Türkevi tam BM'nin çapraz karşısında. İnşallah gün ola harman ola. Misafir ederiz, orada da görüşmemizi yapabiliriz, o da olur, niye olmasın. Ayrıca güvenlik, savunma, ticaret, terörle mücadele ve bölgesel konular başta olmak üzere aramızdaki bütün konularla ilgili ortak bir mekanizma kurulması konusunda mutabık kaldık, anlaştık. İnşallah bu konuları da ilgili arkadaşlarımız bizzat yürütecekler." diye konuştu.

Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan F-16 açıklaması: Biden elimden geleni yapacağım dedi

 

Sağlık boyutuyla mücadelede önemli mesafe aldığımız salgının olumsuz ekonomik etkileri halen devam ediyor. Özellikle emtia fiyatları ve borçluluk oranlarının ciddi oranda yükseldiğini görüyoruz. Küresel enflasyon baskısı da aynı şekilde giderek artıyor. Bu çerçevede ekonomilerimizin dayanıklılığını artırmak amacıyla ne gibi önlemler alabileceğimizi değerlendirdik. Küresel enflasyonla mücadelede iş birliğinin önemine değindik.

Son dakika: ABD Başkanı Biden’dan iklim zirvesinde çarpıcı açıklama: Dönüm noktasındayız Başkan Erdoğan'ın sık sık vurguladığı iklim değişikliğiyle ilgili açıklama yapan ABD Başkanı Joe Biden, iklim değişikliğinin halihazırda dünyaya büyük zarar verdiğine dikkati çekerek, "Şu anda dünya tarihinde bir dönüm noktasındayız." uyarısında bulundu.

Biden, İskoçya'nın Glasgow kentinde gerçekleştirilen 26. Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansı'nda (COP26) yaptığı konuşmada, iklim değişikliğini "varoluşsal bir tehdit" olarak nitelendirdi.

Zirveye katılan liderleri, iklim değişikliği ile ilgili sert adımlar atmak için kısıtlı bir zaman olduğu konusunda uyaran Biden, "Açıkça söylemek gerekirse, tarihin gözlerinin üzerimizde olduğu ve önümüzde derin soruların olduğu bir zamanda toplandık. Konu basit. Harekete geçecek miyiz ve gerekeni yapacak mıyız? Önümüzdeki büyük fırsatı kullanacak mıyız, ya da gelecek nesilleri acı çekmeye mahkum mu edeceğiz?" sorularını yöneltti.

"İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DÜNYAYI MAHVEDİYOR"

Glasgow'da yapılan zirvenin, gelecek için daha azimle savaşma konusunda bir ilerlemeye yol açmasını umduğunu vurgulayan Biden, "İklim değişikliği, dünyayı mahvediyor ve insanların yaşamını tehlikeye atıyor. Ülkelere trilyonlarca dolara mal oluyor." ifadesini kullandı.

Biden, iklim değişikliği nedeniyle rekor seviyelerdeki sıcaklık ve kuraklığın orman yangınlarını tetiklediğini, son yılların en büyük fırtınalarının yaşandığını ve bunların hepsinin ABD'yi etkilediğini belirterek, "Şu anda dünya tarihinde bir dönüm noktasındayız. Kendimize yatırım yapma ve adil temiz enerjili bir gelecek inşa etme, bu süreçte de dünyada milyonlarca iyi maaşlı iş olanağı açma imkanımız var." diye konuştu.

BIDEN'DAN GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERE FİNANSMAN MESAJI

Gelişmekte olan ülkelere temiz enerjiye geçiş süreçlerini hızlandırmak için yardım etmek istediklerini dile getiren Biden, "Bunu yapmak, bizim zorunluluğumuz." dedi.

Yönetiminin, ABD'nin gelişmekte olan ülkelere iklim finansmanını 2024'e kadar 4 katına çıkarmak için Kongre ile çalıştıklarını aktaran Biden, "Herkesin görevinin başında olması gerektiği bu çabada, mali seferberlik çok önemli." değerlendirmesinde bulundu.

BAŞKAN ERDOĞAN ÜSTÜNE BASA BASA UYARIYORDU

BM Genel Kurulu'ndaki hitabında ülke için çok önemli bir milat olduğuna inandığı bir müjdeyi ülkeyle ve tüm dünyayla paylaştığını ifade eden Erdoğan, şunları söylemişti:

"Türkiye, 2053 vizyonumuzun ilk ve en kritik hedeflerinden biri olduğuna inandığım yeşil kalkınma devriminin tabii bir sonucu olan iklim değişikliği konusunda yeni ve tarihi bir adım atıyor. Bilindiği gibi ülkemiz 2015 yılında Paris İklim Anlaşması'na muvafakat veren devletler arasında yer alıyordu. Ancak yükümlülüklerle ilgili kısımdaki adaletsizliklere olan itirazımız sebebiyle anlaşmanın Meclisimizdeki onay sürecini başlatmamıştık.

Son dönemde yaşanan gelişmeler, ülkemize verilen taahhütler ve ulusal katkı beyanımız çerçevesinde önümüzdeki ay Meclisin yeni yasama yılının başlamasıyla bu anlaşmayı onaylama kararı aldık. BM Genel Kurulu'nda duyurduğumuz bu kararımızın ülkemize ve dünyaya hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kasım ayında Glasgow'da yapılacak İklim Değişikliği Zirvesi'ne kadar onay sürecini tamamlamış olacağız. Bu karar belirlediğimiz takvim çerçevesinde yatırımdan üretime, ihracattan istihdama kadar geniş bir alanda kapsamlı değişikliklere gideceğimiz manasına geliyor. Esasen Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı'na uyum için gereken eylem planını hazırlayıp devreye alarak bu konuda zaten önemli bir adım atmıştık. Şimdi bunu Paris İklim Anlaşması ile 2053'e kadar uzanan bir perspektifte orta ve uzun vadeli hedef haline getiriyoruz."

Başkan Erdoğan’dan flaş açıklama!BAŞKAN ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMA!

Giriş Tarihi: 1.11.2021  16:04 Son Güncelleme: 1.11.2021  16:05

Başkan Erdoğan Biden, Macron, Merkel ve Draghi'yle neler konuştuğunu açıkladı!

Başkan Erdoğan Biden, Macron, Merkel ve Draghi’yle neler konuştuğunu açıkladı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan G-20 Zirvesi için bulunduğu İtalya'nın başkenti Roma'dan dönerken uçakta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Erdoğan ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşme ve G-20 Zirvesi boyunca gerçekleştirdiği temaslara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. "Sayın Biden ile samimi ve yapıcı havada bir toplantı yaptık" diyen Erdoğan İki ülke ilişkilerini ilgilendiren hassas konuların neticelendirilmesi yönünde adımların atıldığını aktardı

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül