sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Başkan Erdoğan-Biden görüşmesi dünya basınında

İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşen G20 Zirvesi sona erdi. Dünya liderlerinin bir araya geldiği zirvede yapılan ikili görüşmelerde en çok dikkati çekenlerden biri ise Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşme oldu.

Başkan Erdoğan-Biden görüşmesi dünya basınında
Başkan Erdoğan-Biden görüşmesi dünya basınında Admin
Bu içerik 99 kez okundu.
Advert

Başkan Erdoğan-Biden görüşmesi dünya basınında

Giriş Tarihi: 1.11.2021  10:32 Son Güncelleme: 1.11.2021  11:10

Başkan Recep Tayyip Erdoğanİtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleşen G20 Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi. Olumlu mesajların verildiği görüşme, dünya basını tarafından yakından takip edildi.

Başkan Erdoğan-Biden görüşmesi dünya basınında

Başkan Recep Tayyip Erdoğanİtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleşen G20 Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi. Olumlu mesajların verildiği görüşme, dünya basını tarafından yakından takip edildi.

İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşen G20 Zirvesi sona erdi. Dünya liderlerinin bir araya geldiği zirvede yapılan ikili görüşmelerde en çok dikkati çekenlerden biri ise Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşme oldu.

Planlanandan uzun süren görüşmede Türkiye-ABD ilişkileri masaya yatırılırken, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirme ve geliştirme mesajları verildi. Biden kanadından yapılan açıklamalarda, "yapıcı ilişkileri sürdürmek istiyoruz" mesajları verilirken görüşme, dünya basınında da geniş yankı buldu.

Başta ABD basını olmak üzere birçok ülke, Erdoğan-Biden görüşmesinde verilen mesajları manşete taşıdı.

WASHINGTON POST

ABD'li gazete, Başkan Erdoğan ile Biden'ın görüşmesini manşete taşıdı. Biden'ın, Türkiye ile ilgili tüm krizlerden kaçınmak istediğini okuyucularına aktaran gazete, yaşanan F-16 krizine de değindi. Biden'ın bir NATO müttefiki olarak Türkiye'nin önemine vurgu yaptığı cümleleri manşete taşıyan Washington Post, iki ülke arasında gerilimi azaltma mesajları verildiğini söyledi.

VOICE OF AMERICA

ABD'li yayın kuruluşu, Başkan Erdoğan ile Biden arasındaki görüşmenin ayrıntılarına geniş yer verdi. Uzun süren görüşme sonrası Beyaz Saray tarafından yapılan açıklama etrafında şekillendirdikleri haberde VOA, Biden'ın Türkiye ile ilgili verdiği olumlu mesajlara odaklandı. İki liderin başta F-16 anlaşmazlığı olmak üzere süregelen gerilimli konuları en aza indirme üzerinde anlaşmaya varıldığı belirtildi.

NEW YORK POST

New York Post da, görüşmeye manşetten verdi. Joe Biden'ın Başkan Erdoğan'la son derece olumlu bir görüşme gerçekleştirdiğini söyleyen gazete, iki ülke arasında krize yol açan F-16 konusunda da Biden'ın olumlu mesajlar verdiğini söyledi.

REUTERS

Haber ajansı, kritik görüşmeyi F-16 konusunda verilen olumlu mesajlar üzerinden aktardı. Türkiye'nin Rusya'dan yaptığı S-400 hava savunma sistemi sonrasında ABD ile gerilen ilişkileri gündeme getiren haber ajansı, Biden'ın bu krizi azaltma yönünde mesaj verdiğini söyledi.

BLOOMBERG

ABD'li yayın kuruluşu, görüşme sonra Başkan Erdoğan'ın açıklamalarını gündeme taşıdı.

Pozitif bir atmosferde gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı. Görüşmede iki liderin, Türkiye-ABD ilişkilerini daha da güçlendirmek ve geliştirmek için ortak mesaj verdiklerini vurgulayan Bloomberg, bu doğrultuda ortak bir mekanizma kurulması konusunda mutabık kalındığını da ifade etti.

KATHIMERINI

Yunan basını da görüşmeyi yakından takip etti. Başkan Erdoğan'ın Biden ile yaptığı görüşmenin olumlu geçtiğini aktaran Yunan Kathimerini gazetesi, ABD'nin NATO müttefiki Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek istediğine vurgu yaptı.

TIMES OF ISRAEL

İsrailli gazete, Erdoğan-Biden görüşmesinin olumlu atmosferine vurgu yaptı. F-16 krizine rağmen Biden'ın, Türkiye ile gerilimi azaltmak istediğine dikkat çeken Times of Israel, NATO müttefikliğine yapılan vurguyu da gündeme getirdi.

Başkan Erdoğan'dan G20'deki kritik görüşmelerle ilgili açıklama

Giriş Tarihi: 31.10.2021  20:13 Güncelleme Tarihi: 31.10.2021  21:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi sonrasında açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan "Değerli basın mensupları kıymetli arkadaşlar sizleri en kalbi, duygularımla saygıyla selamlıyorum. 16'ncı G20 Liderler Zirvesini tamamlamış bulunuyoruz. İnsanlar, gezegen ve ana refah çerçevesinde toplantılar gerçekleştirdik. Uluslararası gündeme katkıda bulunduk.

Son dakika haberleri... G20 Liderler Zirvesi için gittiği Roma'da ABD Başkanı Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Almanya Başbakanı Merkel ile görüşen Başkan Erdoğan kritik açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Biden ile ele aldıkları konuları açıklayan Başkan Erdoğan, ABD'nin PKK/YPG'ye verdiği destekle ilgili ABD Başkanı Biden'a üzüntülerini dile getirdiklerini kaydederken, Biden'ın yeni F-16'lar konusuna olumlu baktığını aktardı. Başkan Erdoğan ayrıca G20 kapsamında görüşülen konuları açıkladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi için gittiği Roma'da önemli temaslarda bulundu.

ABD Başkanı Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Almanya Başbakanı Merkel ile görüşen Başkan Erdoğan basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'dan G20 sonrası son dakika F-35 ve F-16 açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin ardından Nuvola Kongre Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

<p>Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Roma'daki G20 Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi.</p>

Uluslararası gündeme katkıda bulunduk. Son 2 gündür gerçekleştirdiğimiz zirve toplantısında bu çalışmalarımızı nihayete erdirdik. G-20 Roma zirvesinin tüm insanlık için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

<p> Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken da yer aldı.</p>

Salgının olumsuzluklarının hissedilmeye devam edildiği dönemde ekonomilerimizin dayanıklılığını artıracak politikaları ele aldık. Ekonomilerimiz hala ciddi meydan okumalarla karşı karşıya. Özellikle emtiya fiyatlarda ve borçluluk oranlarında artışlar yaşanıyor.

"HALKIMIZIN TÜM KESİMLERİNİN YANINDA OLDUK"

Tedarik zincirinde meydana gelen kırılmaların olumsuz yansımalarını boş kalan market rafları ve uzayan benzin kuyruklarında görüyoruz. Tüm bu gelişmeleri biz de yakından takip ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz destek ve teşvik paketleri ile halkımızın tüm kesimlerinin yanında olduk. Kendi ekonomimizi geliştirme yanında küresel istikrarsızlığın önüne geçilmesinde katkıda bulunmak için çalışıyoruz.

"AŞI MİLLİYETÇİLİĞİNİN SÜRDÜRÜLMESİ KABUL EDİLEMEZ"

Aşı milliyetçiliğinin halen sürdürülmesi kabul edilemez. Bu değerlendirmemizi G20 liderleriyle de paylaştık. Yerli aşımızı vatandaşlarımızla birlikte tüm insanlığın hizmetine sunacağız.

"ÜLKE OLARAK BU KONUDA İYİ SEVİYEDE BULUNUYORUZ"

Türkiye olarak Paris İklim Anlaşmasını geçtiğimiz haftalarda onayladık. Ülke olarak bu konuda iyi seviyede bulunuyoruz. Yeşil Kalkınma devrimi ile inşallah bu alanda öncü bir rol izleyeceğiz. Eylem planlarıyla bu alanda ülkemize ve uluslararası camiaya desteklerimizi sunacağız. İklim değişikliğinde ülkelerin eşit konumda bulunmadığına dikkat çektik.

"SALGININ KÜRESEL ÖLÇEKTE GIDA KRİZİNİ DERİNLEŞTİRDİĞİNİ GÖRÜYORUZ"

Gıda güvenliğini ön plana çıkardık. Salgının küresel ölçekte gıda krizini derinleştirdiğini görüyoruz. Dünya nüfusunun yüzde 10'dan fazlası 810 milyon insan yetersiz beslenme tehdidiyle karşı karşıya bulunuyor. İçinde bulunduğumuz çağda hiç kimsenin bana ne başkasından deme şansı yoktur.

"ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURULMASI GEREKTİĞİNİ ÖNERMİŞTİK"

Hali hazırda 3,6 milyonu Suriye'deki savaştan kaçanlar olmak üzere 5 milyona yakın insana ev sahipliği yapıyoruz. Afganistan kaynaklı göç yükünü en fazla hisseden ülkelerden biriyiz. G-20 bünyesinde çalışma grubu oluşturulması gerektiğini önermiştik. Bu grubun başkanlığına talibiz.

BIDEN İLE NELER GÖRÜŞÜLDÜ?

Şüphesiz Suriye'de bulunan bu terör örgütleri PKK/YPG gibi kendilerine bu desteklerle ilgili üzüntümüzü, bu desteklerle ilgili NATO üyesi ülkeler olarak bizde meydana getirdiği üzüntüleri dile getirdik. Ve bu konuda dayanışmamıza zarar verdiğini söyledik. Bundan sonraki süreçte inanıyorum ki böyle devam etmeyecektir. Afganistan konusu da gündeme geldi. Son durumu değerlendirdik. Ne gibi adımlar atacağız, bunu da zaman gösterecek.

Bundan sonraki süreçte yol haritamız ne olacak. Bunun değerlendirmesini yaptık. Bundan sonraki süreci gelişmeler belirleyecek. Bunun yanında Taliban nasıl bir tavır ortaya koyacak zaman içinde göreceğiz. Bizlerle görüşmelerini yapıyorlar. Afganistan'daki yeni yapılanmada kucaklayıcı yapı nasıl oluşacak.

Erdoğan’dan Biden’a PKK-YPG tepkisiERDOĞAN'DAN BİDEN'A PKK-YPG TEPKİSİ

F-35 KONUSU

Sayın Biden ile bugün ikili görüşme olmadı. Dar kapsamlı görüşme yaptık. Bu görüşmede F-35'ten kaynaklanan 1 milyar 400 milyon dolar ödememiz vardı. Bu süreci nasıl iyi bir konuma taşırız. Bunun üzerinde durduk. Burada F-16'lar gündeme geldi. Yeni F-16'lar konusunda Biden'ı olumlu gördüm.

AFGANİSTAN'DAN GÖÇ TEHDİDİ VAR MI?

Şu an için rakam 300 bin, yeni göç beklemiyoruz.

BIDEN İLE 1 SAAT 5 DAKİKALIK GÖRÜŞME

Başkan Recep Tayyip Erdoğan İtalya'nın Başkenti Roma'da G20 Liderler Zirvesi kapsamında temaslarını sürdürüyor.

Başkan Erdoğan'ın, Roma'daki G20 Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Biden ile görüşmesi sona erdi. Başkan Erdoğan'ın ABD Başkanı Joe Biden ile bir görüşmesi 1 saat 5 dakika sürdü.

BIDEN'DAN F-16 AÇIKLAMASI

Görüşme öncesi fotoğraf çekimi sırasında ABD'li bir gazetecinin "Türkiye'ye F-16'ları vermeyi planlıyor musunuz?" sorusuna, ABD Başkanı Biden, "İyi bir görüşme yapmayı planlıyoruz." yanıtını verdi.

Biden'ın programına ilişkin gazetecilere açıklama yapan üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi, ABD Başkanı Biden'ın bugün İtalya'nın başkenti Roma'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ikili görüşme yapacağını açıklamıştı.

MUTABIK KALINDI! MEKANİZMA KURULACAK

Başkan Erdoğan'ın ABD Başkanı Biden ile görüşmesinde iki ülke ilişkilerini güçlendirmek ve geliştirmek için ortak mekanizma kurulması konusunda mutabık kalındığı bildirildi.

Başkan Erdoğan ile ABD Başkanı Biden görüşmesinde, ikili ticaret hacminin artırılması yönündeki ortak perspektif doğrultusunda atılacak adımlar ele alındı.

NATO ittifakı ve stratejik ortaklık zeminine vurgu yapılan Erdoğan-Biden görüşmesinde iklim değişikliği konusunda karşılıklı atılan adımlardan duyulan memnuniyet de dile getirildi.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde, Türkiye ile yapıcı ilişkilerin sürdürülmesi, iş birliği alanlarının genişletilmesi ve anlaşmazlıkların etkin biçimde yönetilmesi arzusunu dile getirdi.

Beyaz Saray'dan yapılan basın açıklamasında, Biden ile Erdoğan'ın Roma'da G20 Liderler Zirvesi kapsamında bir araya geldiği belirtildi.

Açıklamada, Biden'ın Türkiye ile yapıcı ilişkilerin sürdürülmesi, iş birliği alanlarının genişletilmesi ve anlaşmazlıkların etkin biçimde yönetilmesi arzusunun altını çizdiği, Türkiye'nin Afganistan'daki NATO misyonuna yaklaşık 20 yıl katkıda bulunmasını takdirle karşıladığını dile getirdiği aktarıldı.

Liderlerin görüşmesinde, Suriye'deki siyasi süreç, Afganistan'da ihtiyaç sahiplerine insani yardımın ulaştırılması, Libya'daki seçimler, Doğu Akdeniz'deki durum ve Kafkasya'nın güneyindeki diplomatik çabaların gündeme geldiği kaydedildi.

ABD Başkanı Biden'ın iki ülke arasında savunma iş birliğini ve Türkiye'nin NATO üyesi olarak önemini teyit ettiği, öte yandan ABD'nin Türkiye'nin Rus S-400 füze savunma sistemine sahip olmasından endişe duyduğuna işaret ettiği bildirildi.

Biden'ın görüşmede ayrıca güçlü demokratik kurumların, insan haklarına saygının, barış ve refah için hukukun üstünlüğünün önemine vurgu yaptığı ifade edildi.

Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan beraberindeki heyetle birlikte bu hafta sonu Roma'daki G20 Liderler Zirvesi'ne katıldı. Burada yoğun bir diplomasi trafiği gerçekleştiren Başkan Erdoğan bugün ABD Başkanı Joe Biden ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşme zirvenin en önemli görüşmelerinden biri olarak nitelendirilirken, G-20 Liderler Zirvesi sona erdi.

Başkan Erdoğan zirve kapsamında yaşanan gelişmeleri aktarmak için kameraların karşısına geçti. İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Uluslararası gündeme katkıda bulunduk. Son 2 gündür gerçekleştirdiğimiz zirve toplantısında bu çalışmalarımızı nihayete erdirdik. G-20 Roma zirvesinin tüm insanlık için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Salgının olumsuzluklarının hissedilmeye devam edildiği dönemde ekonomilerimizin dayanıklılığını artıracak politikaları ele aldık. Ekonomilerimiz hala ciddi meydan okumalarla karşı karşıya. Özellikle emtia fiyatlarda ve borçluluk oranlarında artışlar yaşanıyor

Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan beraberindeki heyetle birlikte bu hafta sonu Roma'daki G20 Liderler Zirvesi'ne katıldı. Burada yoğun bir diplomasi trafiği gerçekleştiren Başkan Erdoğan bugün ABD Başkanı Joe Biden ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşme zirvenin en önemli görüşmelerinden biri olarak nitelendirilirken, G-20 Liderler Zirvesi sona erdi.

Başkan Erdoğan zirve kapsamında yaşanan gelişmeleri aktarmak için kameraların karşısına geçti. İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Uluslararası gündeme katkıda bulunduk. Son 2 gündür gerçekleştirdiğimiz zirve toplantısında bu çalışmalarımızı nihayete erdirdik. G-20 Roma zirvesinin tüm insanlık için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Salgının olumsuzluklarının hissedilmeye devam edildiği dönemde ekonomilerimizin dayanıklılığını artıracak politikaları ele aldık. Ekonomilerimiz hala ciddi meydan okumalarla karşı karşıya. Özellikle emtia fiyatlarda ve borçluluk oranlarında artışlar yaşanıyor

Gözler Erdoğan - Biden görüşmesindeGÖZLER ERDOĞAN - BİDEN GÖRÜŞMESİNDE

Erdoğan-Biden arasındaki görüşmede neler konuşulacak?ERDOĞAN-BİDEN ARASINDAKİ GÖRÜŞMEDE NELER KONUŞULACAK?

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül