sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: MİT'in yakaladığı Mossad ajanından şok itiraflar

MİT, savunma sanayii ve Türkiye’deki Filistinlilerle ilgili istihbarat toplayan 15 kişilik Mossad ağını çökertti. İsrail’e çalışan ajanlar arasında bulunan Filistinli M.S.’nin durumu ise ilginçti. Arkadaşları ve ailesi M.S.’nin Mossad tarafından kaçırıldığını düşünerek sosyal medyada kampanyalar düzenlemişti.

Son dakika: MİT'in yakaladığı Mossad ajanından şok itiraflar
Son dakika: MİT'in yakaladığı Mossad ajanından şok itiraflar Admin
Bu içerik 105 kez okundu.
Advert

Son dakika: MİT'in yakaladığı Mossad ajanından şok itiraflar

Giriş Tarihi: 22.10.2021  07:02 Güncelleme Tarihi: 22.10.2021  09:21

GÜNDEMSabah

MİT, 15 kişilik Mossad ağını çökertti. İsrail’e çalışan ajanlar arasında bulunan Filistinli M.S.’nin durumu ise ilginçti. Arkadaşları ve ailesi M.S.’nin Mossad tarafından kaçırıldığını düşünerek sosyal medyada kampanyalar düzenlemişti.

Son dakika haberine göre: Türkiye'de İsrail adına casusluk faaliyeti yürüten 15 kişi MİT'in bir yıllık takibinin ardından yakalandı. Mossad adına faaliyet yürüten şebekenin Türkiye’deki Filistinliler’le ilgili bilgiler topladığını, çeşitli fişleme dosyaları karşılığında binlerce euro aldığını anlatan M.A.S., "Mossad yetkilisiyle İsviçre’de yüz yüze görüştüm. Bana dizüstü bilgisayarda dosya şifrelemeyi öğretti" dedi.

Son dakika: MİT’in yakaladığı Mossad ajanından şok itiraflarSABAH'ın, Türkiye gündemine bomba gibi düşen casusluk skandalı, Mossad casuslarının verdiği ifadelerle doğrulandı. İsrail gizli servisi elemanları, Mossad'a bir süredir periyodik biçimde casusluk yaptıklarını itiraf etti.

Son dakika: "İsrail kaçırmış" dediler, Mossad ajanı çıktı!

MİT, 15 kişilik Mossad ağını çökertti. İsrail’e çalışan ajanlar arasında bulunan Filistinli M.S.’nin durumu ise ilginçti. Arkadaşları ve ailesi M.S.’nin Mossad tarafından kaçırıldığını düşünerek sosyal medyada kampanyalar düzenlemişti.

Video Player

 

 

 

 

 

00:00 | 01:13

 

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

 

MİT tarafından yakalanan MOSSAD ajanının ilk ifadesi

MOSSAD'a ajanlık yapan M.A.S., Türkiye'de okuyan Filistinli öğrenciler ve bazı STK'lar hakkında bilgileri para karşılığı MOSSAD'a gönderdiğini itiraf etti.

MİT tarafından yakalanan MOSSAD ajanının ilk ifadesi

İsrail gizli servisi MOSSAD adına Türkiye’de casusluk yapan 15 kişi yakalandı. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), MOSSAD’ın Türkiye’deki İsrail muhaliflerine yönelik faaliyetlerini tespit etti. 3’er kişilik 5 ayrı hücre 1 yıl boyunca 200 kişilik MİT ekibiyle izlendi. Casusların, Filistinlilerin Türkiye’deki üniversitelere nasıl girdiği, hükümet ve belediyelerin Filistinlilere ne gibi imkan ve kolaylıklar sağladığına yönelik çalışma yürüttükleri saptandı.

 

İsrail istihbarat servisine para karşılığı casusluk yapan 15 ajandan biri olan M.A.S.'nin ifadesine, SABAH Özel İstihbarat Bölümü ulaştı. Edinilen bilgilere göre, M.A.S.'nin İstanbul'da yurt dışından gelen öğrencilere danışmanlık hizmeti veren bir şirketi vardı. Mossad, kendisiyle ilk olarak Mossad ajanı A.Z. üzerinden Aralık 2018'de temasa geçti. A.Z. yabancı bir numaradan Whatsapp ile M.A.S.'ye ulaştı. "Almanya'da Arap asıllı müşterilerim (Hedef şahıslar) var. Bu müşterilerin çocukları Türkiye'de eğitim görmek istiyor" diyerek M.A.S.'den kendisine bilgi vermesini talep etti. A.Z. bir sonraki görüşmede M.A.S.'den Türkiye'deki Filistinli öğrencilerin yaşantılarına dair çalışma yapmasını istedi.FİLİSTİN HALKINA YARDIM İÇİN
Bu çalışma, Filistinli öğrencilerin Türkiye'deki üniversitelere hangi yolları izleyerek girdikleri, Türkiye hükümeti ve belediyelerin bu öğrencilere ne gibi imkân ve kolaylıklar sağladığını kapsıyordu. 1 hafta sonra hazırladığı çalışmayı Mossad yetklisine gönderen şüpheli, yüzlerce euro'yu Western Union üzerinden teslim aldı. Bu para 3 yıl boyunca alacağı binlerce euro ve doların ilk partisiydi. M.A.S. ilerleyen süreçte Mossad ajanı A.Z.'nin Türkiye'deki Filistinli STK'lar hakkında iki ayrı çalışma yapılması talebini de kabul ederek topladığı bilgileri yine aynı şekilde gönderdi. Mossad ajanlarıyla ilk yüz yüze temas talebi 2019'da gerçekleşti.

A.Z. tarafından kendisine, "Yakın bir arkadaşım var. Filistin halkına yardım etmek istiyor" dendi. İstihbarat terminolojisinde 'case officer' adı verilen Mossad saha sorumlusu M.C. ile ilk kez telefonda konuştu. M.A.S., ifadesinde bu kısmı şöyle anlattı: "M.C. bana AB'de çalıştığını söyledi. Filistin'e ve Filistinliler'e yardım etmek istediğini belirterek benden Türkiye'deki Filistinli STK'larla ilgili bilgi almak istediğini ifade etti. Almanya'da ofislerinin olduğunu söyleyerek, haberleşmek için kullandığı 'Protonmail' hesabını verdi."ÜCRETİ, MARKETTEN ALDI
M.A.S., 2020'nin başlarına kadar çeşitli fişleme dosyaları karşılığında M.C. isimli Mossad yetkilisinden binlerce euro teslim aldı. Bir keresinde İstanbul Batışehir'de bir marketten makbuz fotoğrafı ve kimliğini göstererek parayı teslim aldığını paylaşan M.A.S., İstanbul'da bulunan bir dernekle ilgili verdiği bilgiler karşılığında da binlerce dolar aldığını dile getirdi.

Mossad'ın öğrenmek istediği bir diğer konu ise Kovid-19 sürecinde İstanbul Havalimanı'na gelen ve çıkış yapamayan Filistinlilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için nerelere başvurup yardım aldıklarıydı. M.A.S., bu konu ile ilgili de araştırma yapıp Mossad yetkililerine gönderdi.İLK YÜZ YÜZE GÖRÜŞME...
İkili, Nisan 2021'e kadar bu şekilde haberleşti. Mossad yetkilisi M.C., kendisiyle Avrupa'da yüz yüze görüşmeyi talep etti. Vize, otel ve pasaport masraflarının taraflarınca karşılanacağını söyledi. M.A.S.'ye İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu ile irtibata geçilerek "European Student Guidence Center" (ESGC) isimli paravan firmadan davetiye mektubu gönderildi. Buradan işlemlerini halledebileceği söylendi.İSVİÇRE BİR SAATTE VİZE VERDİ
"İSVIÇRE Başkonsolosluğu'na giderek vize için başvurdum. 1 saat içinde vizemi aldım" diyen M.A.S. ifadesini şöyle sürdürdü: "10 Haziran 2021'de ilk temasa geçtiğim A.Z., beni Zürih Havalimanı'nda karşıladı. 60-65 yaşlarında 1.80 boylarında birisiydi. Elden 500 euro verdi. Otele yerleştirdi. Beni M.C. isimli kişiyle görüşmek üzere başka bir otele götürdü. 41 yaşlarındaki bu kişi, evli ve 3 kız çocuğu olan birisiymiş. 1.75 boylarındaydı, takım elbise giymişti. A.Z.'ye 'Sen gidebilirsin' dedi.

Ertesi gün de tekrar farklı bir otelde buluştuk. Bu sefer odasına çıktım. Bana 'Protonmail' üzerinden Word dosyalarının nasıl şifreleneceğini göstermek üzere dizüstü bilgisayarını getirdi ve bana öğretti. 2 bin euro verdi. Daha sonra açtığım 'Protonmail' hesabı üzerinden haberleştik." En son ağustosta Zürih'e tekrar gittiğini aktaran M.A.S., "Havalimanında M.C.'nin yanında bu sefer 'John' isimli kişi bulunuyordu. İstihbarat görevlisi olduklarından şüphelenmem üzerine M.C. bana, 'Bizi Avrupa Birliği kurumları için araştırma yapmakla görevli istihbarat benzeri bir organizasyon olarak düşünebilirsin' dedi" ifadelerini kullandı. M.A.S.'nin, 3 yılda Mossad yetkililerinden 10 bin dolara yakın para aldığı saptandı.15 ZANLI TUTUKLANDI
MOSSAD ajanı 15 zanlı, "uluslararası casusluk" suçundan tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne konuldu.

A.Z. tarafından kendisine, "Yakın bir arkadaşım var. Filistin halkına yardım etmek istiyor" dendi. İstihbarat terminolojisinde 'case officer' adı verilen Mossad saha sorumlusu M.C. ile ilk kez telefonda konuştu.

M.A.S., ifadesinde bu kısmı şöyle anlattı: "M.C. bana AB'de çalıştığını söyledi. Filistin'e ve Filistinliler'e yardım etmek istediğini belirterek benden Türkiye'deki Filistinli STK'larla ilgili bilgi almak istediğini ifade etti. Almanya'da ofislerinin olduğunu söyleyerek, haberleşmek için kullandığı 'Protonmail' hesabını verdi."

ÜCRETİ, MARKETTEN ALDI

M.A.S., 2020'nin başlarına kadar çeşitli fişleme dosyaları karşılığında M.C. isimli Mossad yetkilisinden binlerce euro teslim aldı. Bir keresinde İstanbul Batışehir'de bir marketten makbuz fotoğrafı ve kimliğini göstererek parayı teslim aldığını paylaşan M.A.S., İstanbul'da bulunan bir dernekle ilgili verdiği bilgiler karşılığında da binlerce dolar aldığını dile getirdi.

Mossad'ın öğrenmek istediği bir diğer konu ise Kovid-19 sürecinde İstanbul Havalimanı'na gelen ve çıkış yapamayan Filistinlilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için nerelere başvurup yardım aldıklarıydı. M.A.S., bu konu ile ilgili de araştırma yapıp Mossad yetkililerine gönderdi.

İLK YÜZ YÜZE GÖRÜŞME...

İkili, Nisan 2021'e kadar bu şekilde haberleşti. Mossad yetkilisi M.C., kendisiyle Avrupa'da yüz yüze görüşmeyi talep etti. Vize, otel ve pasaport masraflarının taraflarınca karşılanacağını söyledi. M.A.S.'ye İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu ile irtibata geçilerek "European Student Guidence Center" (ESGC) isimli paravan firmadan davetiye mektubu gönderildi. Buradan işlemlerini halledebileceği söylendi.

İSVİÇRE BİR SAATTE VİZE VERDİ

"İSVIÇRE Başkonsolosluğu'na giderek vize için başvurdum. 1 saat içinde vizemi aldım" diyen M.A.S. ifadesini şöyle sürdürdü: "10 Haziran 2021'de ilk temasa geçtiğim A.Z., beni Zürih Havalimanı'nda karşıladı. 60-65 yaşlarında 1.80 boylarında birisiydi. Elden 500 euro verdi. Otele yerleştirdi. Beni M.C. isimli kişiyle görüşmek üzere başka bir otele götürdü. 41 yaşlarındaki bu kişi, evli ve 3 kız çocuğu olan birisiymiş. 1.75 boylarındaydı, takım elbise giymişti. A.Z.'ye 'Sen gidebilirsin' dedi. Ertesi gün de tekrar farklı bir otelde buluştuk. Bu sefer odasına çıktım. Bana 'Protonmail' üzerinden Word dosyalarının nasıl şifreleneceğini göstermek üzere dizüstü bilgisayarını getirdi ve bana öğretti. 2 bin euro verdi. Daha sonra açtığım 'Protonmail' hesabı üzerinden haberleştik."

JOHN İSİMLİ KİŞİ

En son ağustosta Zürih'e tekrar gittiğini aktaran M.A.S., "Havalimanında M.C.'nin yanında bu sefer 'John' isimli kişi bulunuyordu. İstihbarat görevlisi olduklarından şüphelenmem üzerine M.C. bana, 'Bizi Avrupa Birliği kurumları için araştırma yapmakla görevli istihbarat benzeri bir organizasyon olarak düşünebilirsin' dedi" ifadelerini kullandı. M.A.S.'nin, 3 yılda Mossad yetkililerinden 10 bin dolara yakın para aldığı saptandı.

15 ZANLI TUTUKLANDI
MOSSAD ajanı 15 zanlı, "uluslararası casusluk" suçundan tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne konuldu.

İleride savunma sanayiinde görev alabilecek yabancı öğrencilerin bilgilerini de MOSSAD’a servis eden şebekenin, Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli dernek ve kuruluşlar hakkında da araştırma yaptıkları belirlendi. MOSSAD’ın saha sorumluları ile yurtdışında irtibat kuran 15 şüpheli, “uluslararası casusluk” suçundan tutuklandı.

MOSSAD’a bilgileri Zürih’te verdim"MOSSAD'A BİLGİLERİ ZÜRİH'TE VERDİM"

Dünyada böylesi yok! MİT’ten MOSSAD’a tarihi operasyon!DÜNYADA BÖYLESİ YOK! MİT'TEN MOSSAD'A TARİHİ OPERASYON!

MİT’ten MOSSAD’ın casuslarına operasyon!MİT'TEN MOSSAD'IN CASUSLARINA OPERASYON!

Dünyada böylesi yok! MİT’ten MOSSAD’a tarihi operasyon!DÜNYADA BÖYLESİ YOK! MİT'TEN MOSSAD'A TARİHİ OPERASYON!

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül