sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

2023 seçimleri için flaş tahmin! Anket sonuçlarında birinci parti kim? 2023 seçimlerinde son durum

2023 seçimlerine bir yılı aşkın bir süre olsa da Türkiye'de seçim tartışmaları şimdiden başladı. Bu kapsamda siyasi isimlerde de seçimlere ilişkin düzenlenen anketler hakkında yorumlar gelmeye başladı. Peki anketlerde hangi parti önde? 2023 seçimleri anketlerinde hangi aday birinci? İşte detaylar...

2023 seçimleri için flaş tahmin! Anket sonuçlarında birinci parti kim? 2023 seçimlerinde son durum
2023 seçimleri için flaş tahmin! Anket sonuçlarında birinci parti kim? 2023 seçimlerinde son durum Admin
Bu içerik 187 kez okundu.
Reklam

2023 seçimleri için flaş tahmin! Anket sonuçlarında birinci parti kim? 2023 seçimlerinde son durum

Giriş Tarihi: 16.10.2021  19:22 Güncelleme Tarihi: 16.10.2021  19:37

2023 seçimleri için flaş tahmin! Anket sonuçlarında birinci parti kim? 2023 seçimlerinde son durum2023 seçimlerine bir yılı aşkın bir süre olsa da Türkiye'de seçim tartışmaları şimdiden başladı. Bu kapsamda siyasi isimlerde de seçimlere ilişkin düzenlenen anketler hakkında yorumlar gelmeye başladı. Peki anketlerde hangi parti önde? 2023 seçimleri anketlerinde hangi aday birinci? İşte detaylar...

Türkiye'de 2023 seçimlerine yönelik anket çalışmaları tüm hızıyla devem ederken siyasi isimlerde de çalışmalara yönelik açıklamalar gelmeye devam ediyor.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ordu'da bir otelde düzenlenen AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında, 2023 ve 2024 yıllarında yapılacak seçimlere değindi.

ANKETLERDE BİRİNCİ PARTİ: AK PARTİ

Kamuoyu anketlerine değinen Kurtulmuş, "Bugün bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir ve bütün yaş gruplarında birinci partidir. Bu başarılarımızın arkasında siyasi tecrübelerimiz var. Bu başarının arkasında gerçekten fedakarca çalışmanın yeri var." diye konuştu.

2023'Ü KAZASIZ BELASIZ ATLATACAĞIZ

Şimdi önlerinde çok daha önemli bir sınav olduğuna değinen Kurtulmuş, "Gönle girmek zordur ama gönüllerden düşmemek çok çok daha zordur. Önümüzdeki 2023 ve 2024'ün bizim açımızdan siyasal ahlak bakımından belirleyici olan kısmı burasıdır. Gönüllerden düşmemektir. Bu fedakarlık ister, daha çok çalışmak ister, daha çok emek ister. İnşallah yolumuza devam edeceğiz. Allah'ın izniyle 2023'ü kazasız belasız atlatarak 2024'de aldığımız oyun daha fazlasını alarak yolumuza devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş, Türkiye'nin koronavirüs salgını sürecini de başarılı şekilde sürdürdüğünü, bu konuda herkesin elinden gelenin en iyisini yaptığını vurguladı.

ANKETLERDE SON DURUM NE?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İhsan Yavuz, Erkan Tan ile Sabah Ajansı'nda yaptığı açıklamalarda "Bugüne kadar bütün seçimlerin öncesinde aynı şeyi söylediler aynı şeyi söylüyorlar. Bugünkü gerçek durum Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhur İttifakı'nın bileşenleriyle birlikte MHP ile AK Parti'nin toplam oyları yüzde 50'nin üstünde gözüküyor. Hiçbir ankette yüzde 50'nin altına düşmüş değildir. Manzara çok net ortada. Göreceğiz Allah nasip ederse. Çoğu gitti azı kaldı. Sandık geldiğinde hepimiz göreceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN İSMİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen "Vatandaşlara isim vermeden 'Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz' sorusu sorulduğunda yüzde 45 oranında Sayın Erdoğan'ın ismi ön plana çıktığını söylemişti.

Anketlerde son durum ne?ANKETLERDE SON DURUM NE?

KAPANMAZ BİR FARK OLUYOR

Şen, "Tam açık uçlu olarak soruyu sorduğumuzda oy oranı yüzde 38 çıkıyor ama o listenin altnda 50 isim var ve Erdoğan en yakın takipçisine 3-4 kat fark atıyor. Kapanmaz bir fark. İsim seçenekli sorulduğunda ise Sayın Erdoğan yüzde 50'nin altına düşmüyor, hatta bazı isimler var onlarla denk geldiğinde ise oy oranı yüzde 60'ları görüyor. Bugünden bakıldığında hiçbir şekilde seçim ikinci tura kalmıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Başkan Erdoğan’ın oyu yüzde 60..."BAŞKAN ERDOĞAN'IN OYU YÜZDE 60..."

"Başkan Erdoğan'ın oyu yüzde 60..." Son anket sonucunu A Haber canlı yayınında açıkladı

Anketlerde algı operasyonu nasıl yapılıyor? AK Parti'nin son yapılan anket sonuçlarına göre oy oranı kaç? AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, 2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminden de örnekler vererek A Haber canlı yayınında anketlerde yapılan algı operasyonlarını deşifre etti. AK Parti'nin oy oranlarının yüzde 30'un altına düştüğünü iddia eden anket şirketlerinin arkasında kim ya da kimler var? Bu tip algı operasyonlarıyla ne yapılmak isteniyor? Öte yandan Şen, Başkan Erdoğan'ın olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde karşısındaki adaya göre oy oranının yüzde 60 seviyesini görebileceğini belirtti.

Son zamanalarda artışa geçen anket manipülasyonlarıyla ilgili A Haber canlı yayınında çarpıçı açıklamalarda bulunun AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, yaşanan bu duruma tepki gösterdi.

"DELİ SAÇMASI İDDİALAR"

24 Haziran seçimlerinde de bu tür anket manipülasyonlarının yaşandığına dikkat çeken Şen, "Bugün manipülasyon yapan arkadaşlar, son Cuhmurbaşkanlığı seçimlerinin 1. turda bitmeyeceğini, Erdoğan'ın yüzde 50'nin üzerine çıkamayacağını dolayısıyla seçimin 2. tura kalacağını hatta bazılar ise kaybedeceğini söylüyordu. Aynı çevreler çıktılar. 'AK Parti yüzde 30'un altına düştü' gibi deli saçması açıklamalar yapıyorlar. Bilimsel veri anlamında hata yapılabilir ama ahlaki olarak hata yapılmamalı. Maalesef görüyoruz ki bazı çevreler yapıyor. Biz son verileri ölçtük analiz üzerine analiz yaptık ve AK Parti'nin son oy oranı yüzde 40." ifadelerini kullandı.

CHP'nin eski avukatı Mustafa Kemal Çiçek tarafından yapılan "650 milyon TL anket firmalarına ve medyaya dağıtıldı" iddiasını hatırlatan Şen, "Bu sözler sonrası kanım dondu. Yalan veriler nereden ortaya çıkıor, anlaşılıyor." dedi.

İşte 128 Milyar Dolar nerede? yalanının kaynağıİŞTE "128 MİLYAR DOLAR NEREDE?" YALANININ KAYNAĞI

CHP'nin kendi eğitim çalışmalarından TELE1 muhabiri Sedef Kabaş'ın "Kitleleri etkilemek istiyorsanız, ortaya kocaman bir yalan atın. Ama çok büyük bir yalan olsun. İkinci kriter çok basit bir yalan olsun. Sonrasında da bu basit ve çok büyük yalanı sürekli tekrar et. Ve ardından kitlelerin o yalanı gerçekmiş gibi nasıl kucakladığını otur seyret." sözşerini hatırlatan Şen, "Böyle saçmalık olmaz. Bu o eğitimcinin sözleri değil, bu Hitler'in Propaganda Bakanı Goebbels'in kitabının cümleri, bu Nazi'lerin siyasal stratejisidir. Bir yalan söyleyip ardında bir başka yalan daha söylüyorlar ve ikinci yalana ilk yalanlarını delil olarak gösteriyorlar. " dedi.

"GENÇLER AK PARTİ'Yİ TERK EDİYOR"

Gençleri AK Parti'yi terk ettiği manipülasyonuna tepki gösteren Şen, "AK Parti'nin gençlerden (18-24) almış aldığı oy oranı, kendisini takip eden diğer partinin 10 puan üzerinde, 25-34 yaş aralığında ise 15 puan üzerindedir. AK Parti baştan beri gençlerin birinci partisidir. Kararsızlar içinde manipülasyon yapılıyor. Kararsızların oy oranı yüzde 10-12'dir." dedi.

"BAŞKAN ERDOĞAN EN YAKIN RAKİBİNE 3-4 KAT FARK ATIYOR"

Mustafa Şen, vatandaşlara isim vermeden 'Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz' sorusu sorulduğunda yüzde 45 oranında Sayın Erdoğan'ın ismi ön plana çıktığını söyledi. Şen, "Tam açık uçlu olarak soruyu sorduğumuzda oy oranı yüzde 38 çıkıyor ama o listenin altnda 50 isim var ve Erdoğan en yakın takipçisine 3-4 kat fark atıyor. Kapanmaz bir fark. İsim seçenekli sorulduğunda ise Sayın Erdoğan yüzde 50'nin altına düşmüyor, hatta bazı isimler var onlarla denk geldiğinde ise oy oranı yüzde 60'ları görüyor. Bugünden bakıldığında hiçbir şekilde seçim ikinci tura kalmıyor." dedi.

Seçim sonuçlarının nüfus üzerinden değil geçerli oylar üzerinden hesaplandığını hatırlatan Şen, anketlerde manipülasyon yapanlara "böyle algı operasyonları yapmayın, bunları kimse yemez" dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül