sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama

Merkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi

Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama Admin
Bu içerik 116 kez okundu.
Advert

Son dakika | Başkan Erdoğan ve Almanya Başbakanı Merkel'den önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 16.10.2021  14:54Güncelleme Tarihi: 16.10.2021  16:00

Başkan Erdoğan ve Merkel'den basın toplantısı: Her zaman çözüm odaklı bir lider oldu

Son dakika | Başkan Erdoğan ve Almanya Başbakanı Merkel’den önemli açıklamalarSon dakika haberi... Almanya Başbakanı Angela Merkel veda ziyaretleri kapsamında bugün İstanbul'da Başkan Erdoğan'ın konuğu oldu. İki lider görüşmenin ardından kameraların karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan Angela Merkel hakkında "Her zaman çözüm odaklı bir lider oldu" ifadelerini kullandı. Mülteciler konusunda dünyaya örnek olan Türkiye'nin çabasını takdir eden Angela Merkel bu konuda "AB'nin Türkiye'yi bu konuda desteklemesi bir gereklilik." ifadelerini kullandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştü. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde basına kapalı gerçekleştirilen görüşme 1 saat sürdü.

Başkan Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel ortak basın toplantısında konuştu.

Başkan Erdoğan'ın konuşmalarının satırbaşları:

İkili ilişkilerimizde zaman zaman sıkıntılı dönemler yaşasak da bunları aşmayı ve işbirliğimizi çok daha ileriye taşımayı başardık. Sayın Merkel ile ikili diyaloğumuz bölgesel konuların çözüme kavuşturulmasında da rol oynadı.

"HER ZAMAN ÇÖZÜM ODAKLI BİR LİDER OLDU"
26 Eylül'de Almanya'da gerçekleştirilen seçim sonuçlarının Alman halkı için hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Merkel ile yürüttüğümüz başarılı çalışmaların aynı şekilde devam etmesini temenni ediyorum. Her zaman çözüm odaklı bir lider oldu.

"MERKEL'İN ÇALIŞMALARINI HER ZAMAN HATIRLAYACAĞIZ"
Türkiye olarak tam üyelik yolunda önümüze çıkan onca zorluğa rağmen Merkel'in çalışmalarını her zaman hatırlayacağız. Türkiye-AB ilişkilerinin ilerlemesine ilişkin görüşlerimizi teyit ettik. Doğu Akdeniz, Afganistan, Libya ve Suriye'deki gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Almanya'daki Türk toplumu ilişkilerimizin en önemli sosyal yanını temsil ediyor. Bu yıl işgücü anlaşmasının 60. yıldönümüdür. Türk toplumunun emeklerini bu vesileyle bir kez daha takdir ediyoruz. Irkçılık, ayrımcılık ne yazık ki Avrupa'daki Türk toplumunun başlıca sorunu olmaya devam ediyor. Etkin tedbirler alınması büyük önem taşıyor.

Sayın Şansölye'nin bundan sonra da Türk-Alman dostluğuna katkı sağlayacağına eminim.

İşte Angela Merkel'in açıklamaları...

Bu karşılama için çok teşekkür ediyorum. Huber Köşkü çok özel bir bina, bir Alman işadamına ait ve son yıllarda gerçekten Türkiye ile çok iyi ilişkiler için çabaladık. Uğur Şahin ile Özlem Türeci önemli örneklerden. Bu iyi ilişkileri sürdürmek için karşımızda çok fazla görev var. Almanya'da yaşamakta olan 4 milyona yakın Türkiye kökenli insan var.

SURİYELİ MÜLTECİ VE GÖÇMENLER KONUSUNDA TÜRKİYE ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTI
Türkiye'de tutuklu bulunan Alman vatandaşlarına da değindik, insan hakları konularına da değindik. Almanya'da ırkçı, yabancı düşmanı olayları takip ettiğimizi ve bunlara her zaman karşı çıktık. Yasadışı göç konusu çok önemli bir konu. Suriyeli mülteci ve göçmenler konusunda Türkiye çok önemli çalışmalara imza attı. Afganistan'a insani yardım konusunda da görüştük. BM ile birlikte Afganistan'da felaketler yaşanmaması için çalışmalıyız. Suriye'deki durum konusunda yoğun bir bilgi alışverişinde bulunduk. İdlib'deki durum da halen gergin. Libya konusunu ele aldık. Berlin Konferası'ndan başlatılan devamı Fransa'da olacak. Kalıcı bir çözüme ulaşılmasını arzu ediyoruz. Libya'dan yabancı güçlerin çekilmesi gerektiğini ifade ettim. Ülkelerimizdeki duruma baktığımızda Türkiye'de orman yangınları oldu, Almanya'da sel felaketleri yaşandı. Bu olaylar iklimin ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. G-20 konferansı gerçekleşecek.

YUNANİSTAN İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ DE ELE ALDIK
Çok kapsamlı bir görüşmemiz oldu. Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkileri de ele aldık. Halen burada aşılması gereken bazı sorunlar var ancak bunların sadece görüşülerek başarılacağını düşünüyorum. İşbirliği için görüş ayrılıklarına rağmen diyaloğumuzu sürdürdüğümüz için çok teşekkür etmek istiyorum.

SORU-CEVAP

- Ortak yoldan bahsettiniz, son 16 yıldan bahsettiniz. İnsan hakları ve tutuklu Alman vatandaşları konusuna değinmek istiyorum. Bu konuda ilerleme olup olmadığı konusunda bir fikriniz var mı?

Angela Merkel: Siz de bazı vakaları biliyorsunuz, tabi ki başarılar da oldu fakat yeni vakalar eklendi. Boşuna görüşmediğimizi düşünüyorum, farklı bakış açıları var. Terör suçlamasıyla ilgili, görüşmeler genelde başarılıydı diyebilirim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şunu hiçbir zaman bir kenara koyamayız. Her ülkede yargı bağımsızdır. Türkiye'de de yargı bağımsızdır, yargının vereceği karara müdahale etmem mümkün değil.

- Mülteci anlaşması konusunda ne konuştunuz ve hangi konularda anlaşmaya vardınız?

Angela Merkel: Almanya bir himayeci olarak burada çalışıyordu. İnsan kaçakçılığını engellemek istiyoruz. AB'nin Türkiye'yi bu konuda desteklemesi bir gereklilik. Çok olumlu projeler gerçekleştirildi. AB'nin mülteci komiseri Türkiye'ye gelmişti ve parlamentoda yeni bir dilim kararlaştırıldı. Suriyeli mülteciler konusunda Yunanistan'a yasadışı yollarla gidenler konusunda bir çözüme kavuşamadık. Süreç tam henüz işlemiyor. Almanya ve Türkiye bunu tek başına çözemeyecek, 21 üyesiyle birlikte AB'nin bunu ele alması gerekecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye bu işin adeta misafirhanesi durumunda. 5 milyon Suriye'den var, Irak'tan var, Afganistan'dan 300 bin var. Bizim ötelememiz, Yunanistan'ın yaptığı gibi mümkün değil. Biz bunlara aynı şekilde ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. Göçleri bugüne kadar uyguladığımız gibi aynen kabulleniyoruz. Bir taraftan briket evler yaparak onları ağırlamayı da ayrıca bir görev telakki ettik. 60 bin evi tamamladık, hedefimiz. 100 binin üzerine çıkarmak.

- Uzun yıllardır birlikte çalıştığınız kişiler arasında Sayın Cumhurbaşkanı. Kendisini bir siyasetçi olarak nasıl değerlendirirsiniz?

Angela Merkel: Tabi biz burada birbirimize okuldaki gibi not vermek için burada bulunmuyoruz. Türkiye'de çok şey gelişti, çok gelişme oldu altyapı açısından olsun. İstanbul'a baktığımızda bunu görüyoruz. Ekonomik sorunlara rağmen standartların ne kadar yükseldiğini de görebiliyorum. Türkiye bizim için önemli bir partner. Ben tabi ki insan hakları konusunda, bireysel özgürlükler konusunda eleştirdim her zaman. Tabi ki çözüm aradık, farklı bakış açılarımız olabilir ama birbirimize bağlıyız. Her zaman ortak çıkarlarımız var. Bunu sonraki hükümet de böyle görecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 16 yıl kısa bir süreç değil. Benim de bir 19 yılım var. Bu süreç içerisinde birçok dünya liderleriyle bir arada çalıştık, görüştük. Sayın Şansölye Almanya'nın idaresinde başarılı bir sürece imza attı. Almanya-Türkiye ilişkileri çok daha farklı bir yere ulaşabilirdi. Koalisyon hükümetleri her zaman işleri zorlaştırıyor. Bizim Başkanlık Sistemi'ne geçmemizle birlikte koalisyonlardan kurtulduk. Temennimiz odur ki yeni yönetimle başarılı süreci aynen devam ettiririz. Almanya'da ciddi manada bir Türk potansiyeli var. Bizler de onlar orada mutlu oldukça, Türkiye-Almanya arasında mutluluğu yaşamak istiyoruz. 50 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyoruz.

Angela Merkel: Ben şunu da eklemek istiyorum, koalisyon ortaklarımla bir sorun yaşamadım. Almanya'da bir Başkanlık Sistemi düşünmüyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz bana zaman zaman gelip yaşadığınız sorunları anlatıyordunuz...

Angela Merkel: Doğrudur, hayat böyle...

- Almanya'da yabancı karşıtlığının yükselişi endişe verici... Köln Belediyesi'nin kararını nasıl buluyorsunuz?

Angela Merkel: Almanya'da din özgürlüğü var. Biz insan düşmanlığı, ırkçılık ve başka dinlere karşı düşmanlık konusunda çok kararlı bir tutum sergiliyoruz. Başından bunların önünü kesmek istiyoruz. Çok üzücü olaylar, ırkçılık konusunda çok üzücü olaylar yaşadık. Kararlı bir şekilde bunları önlemek için çabalıyoruz.

Başkan Erdoğan ve Merkel'den basın toplantısı: Her zaman çözüm odaklı bir lider oldu

Başkan Erdoğan ve Merkel’den basın toplantısı: Her zaman çözüm odaklı bir lider oldu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel ile görüştü. Merkel'in veda ziyareti sonrası ikili basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Bugünkü görüşmemizde ikili ilişkiler başta olmak üzere gündemimizdeki meseleleri ayrıntılı ele aldık. Türkiye-AB ilişkilerinin geliştirilmesini teyit ettik. Kritik meselelerdeki beklentilerimizi değerli dostumla bir kez daha paylaştık. " dedi. Merkel ise, "Suriye'deki durum konusunda yoğun bir bilgi alışverişinde bulunduk. İdlib'deki durum hala gergin. Yine Libya konusunu ele aldık. Berlin Konferansı'nda başlatılan sürecin devamı Fransa'da olacak. Burada en kısa sürede kalıcı bir çözüm sağlanmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı. Erdoğan-Merkel ikilisi soruları da yanıtladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Alman Şansölye Merkel basın toplantısı düzenledi. İkili 16 yıllık diplomasi trafiğini değerlendirdi, geleceğe dair mesajlar verdi. Erdoğan, Merkel'e işbirliğinden ötürü teşekkür etti.

Erdoğan ve Merkel basın mensuplarının 2'şer sorusuna yanıt verdi.

"MERKEL'İN KATKILARINI TAKDİRLE HATIRLAYACAĞIZ"

Son dakika... Merkelden Cumhurbaşkanı Erdoğana veda ziyareti İki liderden açıklamaBaşkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Diyaloğumuz bölgesel meselelere çözümler geliştirilmesine de ciddi katkılar sağlandı. Sayın Merkel sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Sayın Şansölyeye Suriye krizindeki samimi çabaları için şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. 26 Eylül'de Almanya'da gerçekleştirilen seçim sonuçlarının Alman halkı için hayırlı olmasını diliyorum. Yeni hükümet ve şansölyesine de şimdiden muvaffakiyetler diliyorum. Türkiye olarak tam üyelik yolunda önümüze çıkan onca zorluğa rağmen sayın Merkel'in bu süreçteki katkılarını her zaman takdirle hatırlayacağız. Bugünkü görüşmemizde ikili ilişkiler başta olmak üzere gündemimizdeki meseleleri ayrıntılı ele aldık. Türkiye-AB ilişkilerinin geliştirilmesini teyit ettik. Kritik meselelerdeki beklentilerimizi değerli dostumla bir kez daha paylaştık. Doğu Akdeniz, Libya, Afganistan'daki gelişmelerle ilgili fikir teatisinde bulunduk. Almanya'daki Türk toplumu ilişkilerimizin en önemli yönünü oluşturuyor.

Kültürel ırkçılığın toplumsal köklerinin kurutulması, Türklerin Avrupa'da kendileri evlerinde hissetmelerine yardımcı olacaktır. Şansölye Merkel bu sorunların çözümü konusunda samimi çaba göstermiştir. Sayın Şansölye'nin bundan sonra da Türk-Alman dostluğuna önemli katkılar sağlayacağına eminim. Son ziyaret için değerli dostuma teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında kendilerine başarılar diliyorum.

SON DAKİKA: Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Angela Merkel'den önemli açıklamalar

 

 

"BAŞARDIKLARIMIZ İÇİN SAYIN ERDOĞAN'A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Son dakika... Merkelden Cumhurbaşkanı Erdoğana veda ziyareti İki liderden açıklamaMerkel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İyi ilişkileri sürdürmek için önümüzde çok fazla konu var. İş gücü anlaşmasının 60. yılını kutladık. Uğur Şahin ile Özlem Türeci önemli örneklerden. Sayın Cumhurbaşkanının söylediği gibi ırkçı ve yabancı düşmanı olaylarını takip edip, her zaman karşı çıktık. AB ile Türkiye ilişkilerine de değindik. Suriyeli mülteci ve göçmenler konusunda Türkiye çok önemli çalışmalara imza attı. Afganistan'a insani yardımı da görüştük. BM ile Afganistan'da felaketler yaşanmaması için çabalamalıyız. Suriye'deki durum konusunda yoğun bir bilgi alışverişinde bulunduk. İdlib'deki durum hala gergin. Yine Libya konusunu ele aldık. Berlin Konferansı'nda başlatılan sürecin devamı Fransa'da olacak. Burada en kısa sürede kalıcı bir çözüm sağlanmasını istiyoruz. Bunun için yabancı güçlerin buradan çıkarılması gerektiğini ifade ettim. Türkiye'de de çok yıkıcı orman yangınları oldu, Almanya'da yıkıcı sel felaketleri oldu. Bu durumlar bize iklimin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Çok kapsamlı bir görüşme oldu. 16 yıl içinde başardığımız bir sürü konu oldu, işbirliğimiz için Sayın Erdoğan'a teşekkür etmek istiyorum.

SORU-CEVAP

Tutuklu Alman vatandaşlar ve insan hakları ile ilgili soru:

Başkan Erdoğan: - Her ülkede yargı bağımsızdır. Yargının bağımsızlığını savunuyoruz. Yargının kararlarına müdahale etmem sözkonusu değil. Yargının adil olduğuna hep birlikte inanalım.

Mülteci Anlaşması ve insan kaçakçılığı ile ilgili soru

Merkel: AB'nin mülteci komiseri bayan Johanson Türkiye'ye gelmişti. Suriyeli mülteciler konusunda Yunanistan'a yasadışı yollarla gidenler konusunda bir çözüme kavuşamadık. Birçok alanda çalışıyoruz. Detayları konuştuk. Almanya ve Türkiye tek başına çözemeyecek bunu. Önümüzdeki hafta AB zirvesinde bunları görüşmek için çaba harcayacağız.

Son dakika... Merkelden Cumhurbaşkanı Erdoğana veda ziyareti İki liderden açıklamaBaşkan Erdoğan: Mülteciler ile ilgili konu Türkiye bunların adeta misafirhanesi durumunda. 5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. Bizim bu insanları ötelememiz Yunanisan'ın yaptığı gibi bir şey yapmamız sözkonusu değil, yapamayız. Bu ev sahipliğimiz devam edecektir. Göçleri bu zamana kadar uyguladığımız gibi kabul ediyoruz. Şu an itibarıyla 60 bine yakın briket ev bitirdik. Bunu 100 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.

Merkel-Erdoğan çalışma dönemi değerlendirmesi

Merkel: Okuldaki gibi buada birbirimize not vermek için bulunmuyoruz. Türkiye'de çok şey gelişti, çok gelişme oldu. Altyapı açısından olsun. Son defa Ankara'ya geldiğimde ne kadar önemli bir idari yapı ve yönetim olduğunu gördüm. Standartların ne kadar yükseldiğini gördüm. Türkiye NATO müttefiki olarak bizim için önemli bir partner. Taliban, Suriye, Afrika konusunda görüştük. Her zaman ortak çıkarlarımız var. Bundan sonraki federal hükümet de böyle görecektir. Barışımız ve güvenimiz birbirine bağlı.

Son dakika... Merkelden Cumhurbaşkanı Erdoğana veda ziyareti İki liderden açıklama

Başkan Erdoğan: Tabi 16 yıl kısa bir süreç değil. Benim de bir 19 yılım var. Bu süreçte birçok dünya liderleri ile görüştük, çalıştık. Sayın Şansölye Almanya'nın idaresinde başarılı bir sürece imza attı. Bundan sonraki süreçte de özellikle de koalisyon hükümetleri olmasaydı Türkiye-Almanya ilişkileri başka bir noktaya ulaşabilirdi. Bizim başkanlık sistemine geçmemiz ile biz bu koalisyonlardan kurtulduk. Temennimiz odur ki, yeni yönetim ile inşallah bu süreci devam ettiririz. Zira Almanya'da çok ciddi bir Türk potansiyeli var. Hedef 50 milyar dolarlık bir ticarete ulaşmak.

-İslam ve yabancı karşıtlığı - Almanya'da Cuma günleri ezan okunması

Merkel: Bu Köln Belediyesi'nin bir kararıdır. İslam karşıtlığına karşıyız. Başından bunların önünü kesmek istiyoruz. İslam ve Yahudi düşmanlığından üzücü olaylar yaşadık. Alman hükümetleri kararlı bir şekilde bunları önlemek için çalışıyor. Her zaman bir görevimiz olacaktır. İnternetin sağladığı etki nedeniyle de böyle olaylar maalesef yaşanacak .

Angela Merkel'den veda ziyareti! Başkan Erdoğan ile bir araya geldi

Merkel’den Türkiye’ye veda ziyareti!MERKEL'DEN TÜRKİYE'YE VEDA ZİYARETİ!

Merkel’den kritik Türkiye ziyaretiMERKEL'DEN KRİTİK TÜRKİYE ZİYARETİ

Angela Merkel'den veda ziyareti! Başkan Erdoğan ile bir araya geldi

Giriş Tarihi: 16.10.2021  12:23 Son Güncelleme: 16.10.2021  12:56

Son dakika: Almanya Şansölyesi Angela Merkel'den Türkiye'ye veda ziyareti! Başkan Erdoğan ile kritik görüşme

Almanya Şansölyesi Angela MerkelCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmek üzere Huber Köşkü'ne geldi. Şu sıralar Erdoğan ile Merkel görüşüyor.

Angela Merkel'den veda ziyareti! Başkan Erdoğan ile bir araya geldi

Angela Merkel’den veda ziyareti! Başkan Erdoğan ile bir araya geldi

Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Görüşmelerin gündeminde, ikili münasebetlerin yanı sıra, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Libya, Suriye ve Afganistan başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler de bulunuyor.

Son dakika: Almanya Şansölyesi Angela Merkel’den Türkiye’ye veda ziyareti! Başkan Erdoğan ile kritik görüşmeSon dakika haberine göre: Almanya Şansölyesi Angela Merkel, bugün Türkiye'ye geldi. Merkel, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Huber Köşkü'nde görüşüyor. Erdoğan ve Merkel, görüşme öncesinde Huber Köşkü'nün balkonuna çıkarak İstanbul Boğazı'nı izledi. Görüşmelerin gündeminde; ikili ilişkilerin yanı sıra Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, LibyaSuriye ve Afganistan başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası konular da yer alacak.

Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel, bugün Türkiye'ye geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel Huber Köşkü'nde saat 12.00 sıralarında bir araya geldi.

BOĞAZ'I İZLEDİLER
Erdoğan ve Merkel, görüşme öncesinde Huber Köşkü'nün balkonuna çıkarak İstanbul Boğazı'nı izledi.

Başkan Erdoğan'ın Merkel'e İstanbul Boğazı hakkında bilgi verdi. Erdoğan ve Merkel gazeteciler ile sahildeki vatandaşları da el sallayarak selamladı.

İSTANBUL'DA KRİTİK GÖRÜŞME
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye gelen Merkel çalışma ziyaretinde bulunuyor.

İŞ BİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN ATILABİLECEK ADIMLAR ELE ALINACAK
İstanbul'daki Huber Köşkü'nde yapılan görüşmelerde, Türkiye ve Almanya arasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

İŞTE GÜNDEMDEKİ DİĞER KONULAR
Görüşmelerin gündeminde, ikili münasebetlerin yanı sıra, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, LibyaSuriye ve Afganistan başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler de bulunuyor.

Öte yandan, Merkel'in gelişi öncesi bayrak direklerine Türk ve Alman bayrakları çekildi.

TÜRKİYE'DEN ÖVGÜ İLE BAHSETTİ
Merkel geçen hafta başında Kudüs'e yaptığı ziyarette Türkiye'den övgü ile bahsetti. Merkel, "Türkiye'yi görmezden gelemezsiniz. NATO üyesi Türkiye, Avrupa'ya yasadışı göçle mücadelede AB için merkezi bir rol oynuyor. Türkiye'nin büyük hedefleri var ve ilişkilerde birçok hayal kırıklığı yaşanıyor. Temel konularda tutumlar farklı olsa bile yine de pragmatik anlaşmalar bulmanız gerekiyor. Birbirimizle konuşmaya devam etmeliyiz" dedi.

Erdoğan-Merkel görüşmesi başladı

Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme için Huber Köşkü'ne geldi.

Erdoğan-Merkel görüşmesi başladı

Erdoğan Merkel'e Huber Köşkü'nün balkonundan Boğaz'ı anlattı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşme için Huber Köşkü'ne geldi.

Burada Erdoğan ile golf aracına binen Merkel, köşkün sahil kısmındaki alana geldi.

AA

Türkiye ve Almanya bayrağının yanında duran iki lider, burada bekleyen yerli ve yabancı çok sayıda gazeteciyi selamladı.

Daha sonra iki lider, görüşme için buradan ayrıldı.

AA

Vedaya geliyor

GÜNDEM

İstanbul'da yapılan görüşmelerde, Türkiye ve Almanya arasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak. Görüşmelerin gündeminde, ikili münasebetlerin yanı sıra, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Libya, Suriye ve Afganistan başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler de bulunuyor.

TÜRKİYE'NİN BÜYÜK HEDEFLERİ VAR

Merkel geçen hafta başında Kudüs'e yaptığı ziyarette Türkiye'den övgü ile bahsetti. Merkel, "Türkiye'yi görmezden gelemezsiniz. NATO üyesi Türkiye, Avrupa'ya yasadışı göçle mücadelede AB için merkezi bir rol oynuyor. Türkiye'nin büyük hedefleri var ve ilişkilerde birçok hayal kırıklığı yaşanıyor. Temel konularda tutumlar farklı olsa bile yine de pragmatik anlaşmalar bulmanız gerekiyor. Birbirimizle konuşmaya devam etmeliyiz" dedi.

 

Merkel Türkiye’ye veda ziyaretiMERKEL TÜRKİYE'YE VEDA ZİYARETİ

Merkel Türkiye’ye geldi!MERKEL TÜRKİYE'YE GELDİ!

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül