sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TURKOVAC açıklaması! Türk aşısı geliyor.

Türk aşısı Turkovac ile ilgili çağrıda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, '3. doz aşı tercihi serbest. Madem gönüller yerli aşı Turkovac’ta, en az 3.000’imiz Turkovac’ı tercih etmeli!' dedi.- En çok kitap okuyan ülkelerin sıralaması belli oldu- 'Yeşil reçete şebekesi'ne operasyon: 26 gözaltı- Börekçiye dışarıdan kahvaltılık getirince ortalık karıştı- Ümraniye’de psikolojim bozuldu diyen İETT şoförü ile yolcular arasında tartışma çıktı-'İşçi bulamıyoruz' diyen validen çağrı: İş arayan varsa gönderin- Açık açık söyledi: Halk Türk ordusunu bekliyor!

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TURKOVAC açıklaması! Türk aşısı geliyor.
Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TURKOVAC açıklaması! Türk aşısı geliyor. Admin
Bu içerik 73 kez okundu.
Advert

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TURKOVAC açıklaması! Türk aşısı geliyor

Giriş Tarihi: 13.10.2021  13:09 Güncelleme Tarihi: 13.10.2021  13:18

Bakan Koca, "Turkovac’ı Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Daha önce 2 doz aşı yaptırmış, Covid-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir! 3. doz aşı tercihi serbest. Ama madem gönüller yerli aşı Turkovac’ta, en az 3.000’imiz Turkovac’ı tercih etmeli!"

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan TURKOVAC açıklaması! Türk aşısı geliyorSon dakika haberleri... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "TURKOVAC'ı Türkiye'nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. İki doz aşı yaptırmış, Kovid-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir." ifadelerine yer verdi.

YERLİ Covid-19 aşısı Turkovac'ın hatırlatma dozu olarak kullanılması kapsamında, 41 merkezde klinik çalışma başlatıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çalışmaya katılacak 3 bin gönüllü için çağrıda bulundu.

Faz-3 çalışmaları son aşamaya gelen Turkovac'ın koronavirüs ile mücadelede hatırlatma dozu olarak kullanılması kapsamında, 41 merkezde klinik çalışma başlatıldı. Çalışmaya 3 bin gönüllünün katılması gerektiği belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, gönüllü çağrısında bulundu. Bakan Koca, "Turkovac'ı Türkiye'nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Daha önce 2 doz aşı yaptırmış, Covid-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir. 3'üncü doz aşı tercihi serbest. Ama madem gönüller yerli aşı Turkovac'ta, en az 3 binimiz Turkovac'ı tercih etmeli" dedi.

Bakan Koca'nın paylaştığı Türk bayraklı görselde ise '3'üncü dozu tercih ettiğiniz aşıyla olun, Turkovac seri üretime geçsin' notu yer aldı.

Bakan Koca'dan Turkovac çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Turkovac için koronavirüs geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkesin desteğini beklediklerini açıklayarak 3. doz aşı için vatandaşlara Turkovac'ı önerdi.

Bakan Koca'dan Turkovac çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Turkovac’ı Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Daha önce 2 doz aşı yaptırmış, COVID-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, 3. doz için Turkovac çağrısı yaptı. 

"TURKOVAC SERİ ÜRETİME GEÇSİN"

Bakan Koca, "Turkovac'ı Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Daha önce 2 doz aşı yaptırmış, COVID-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir. 3. doz aşı tercihi serbest. Ama madem gönüller yerli aşı Turkovac’ta, en az 3 binimiz Turkovac’ı tercih etmeli. Üçüncü dozu tercih ettiğiniz aşıyla olun, Turkovac seri üretime geçsin" dedi.

Bakan Koca: Turkovac, Sinovac'tan daha iyi koruyorBakan Koca: Turkovac, Sinovac'tan daha iyi koruyorAşılama oranında yüzde 80'e ulaşmayı hedeflediklerini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Turkovac'ın koruyuculuğu, Sinovac'tan daha fazla. Aşının Faz 3 çalışması 40 merkezde başladı” dedi.

Turkovac 3'üncü fazda: Yerli aşıda her şey yolundaTurkovac 3'üncü fazda: Yerli aşıda her şey yolundaYerli aşı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Çalış, çalışmaların çok güzel gittiğini ve en kısa sürede TURKOVAC’ın Türk halkıyla buluşacağını ifade etti.

TURKOVAC’ta gönüllü 1,5 milyonu aştıTURKOVAC’ta gönüllü 1,5 milyonu aştıYerli aşı TURKOVAC’la ilgili üçüncü faz denemeleri ile hatırlatma dozuna yönelik etkinlik çalışmalarında sona gelinirken, gönüllü olmak isteyenlerin sayısı 1,5 milyon kişiyi aştı.

En çok kitap okuyan ülkelerin sıralaması belli oldu

13.10.2021 - 12:42 | Son Güncelleme: 13.10.2021 - 12:59

En çok kitap okuyan ülkelerin sıralaması belli oldu

Dünyanın en çok kitap okuyan ülkelerin arasında Hindistan haftada 10 saat 42 dakika ile birinci sırada yer alırken Türkiye listeye 18. sırada girdi.

İngiltere merkezli Global English Editing dünya genelince en çok kitap okuyan ülkeleri sıraladı. 

HİNDİSTAN İLK SIRADA 

Hindistan’ın haftalık 10 saat 42 dakika ile zirvede yer aldığı listede, Tayland haftalık 9 saat 24 dakika ile ikinci, Çin haftalık 8 saat ile üçüncü sırada yer buldu. Kitap okuma endeksi, bireylerin haftalık olarak okumaya harcadığı zaman dilimini esas alıyor. Basılı kitapların yanı sıra, gazete, dergi ve çevrimiçi içeriklerin de dâhil olduğu her türlü okunabilir materyal araştırma ve puanlama kapsamında yer alıyor.

TÜRKİYE 18 . SIRADA

İlk on içerisine giren diğer ülkeler ise sırasıyla Filipinler (7 saat 36 dakika), Mısır (7 saat 30 dakika), Çekya (7 saat 24 dakika), İsveç (7 saat 6 dakika), Fransa (6 saat 54 dakika), Macaristan (6 saat 48 dakika) ve Suudi Arabistan (6 saat 48 dakika) şeklinde sıralanıyor. Türkiye ise kitap okumaya ayırdığı vakitle listenin 18'inci sırasında bulunuyor.

Kütüphaneye gidenler azaldı, kitap okuma oranı ise yükseldiKütüphaneye gidenler azaldı, kitap okuma oranı ise yükseldiDüzce’de koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma süreleri kısıtlanan vatandaşlar, evdeki vakitlerini kitap okuyarak değerlendiriyor. Koronavirüs salgını nedeniyle zamanlarının büyük bölümünü evlerinde geçiren vatandaşların kitap okuma alışkanlığında büyük artış gözlenirken, kütüphaneye gelen okuyucuların sayısında ise azalma yaşandı.

Türkiye kitap okumada Avrupa ülkelerini geride bıraktıTürkiye kitap okumada Avrupa ülkelerini geride bıraktıEurostat verileri Türklerin birçok Avrupa ülkesi vatandaşından daha fazla kitap okuduğunu ortaya koydu.

'Yeşil reçete şebekesi'ne operasyon: 26 gözaltı

13.10.2021 - 11:33 | Son Güncelleme: 13.10.2021 - 12:47

'Yeşil reçete şebekesi'ne operasyon: 26 gözaltı

İzmir'de aralarında doktorların ve eczacılarında bulunduğu uyuşturucu etkili ilaç satan şebekeye düzenlenen operasyonda 26 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir'de uyuşturucu bağımlılarına yeşil reçeteye tabi psikiyatri haplarını satan, aralarında doktor ve eczacılarında bulunduğu çeteye operasyon düzenlendi.

JANDARMA 3,5 AYDIR TAKİP EDİYORDU

Dedektif gibi çalışan jandarma ekipleri, 3,5 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, 12 Ekim tarihinde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Buca, Balçova, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Güzelbahçe, Narlıdere ve Urla ilçelerinde 199 jandarma personelinin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenledi.

ELE GEÇİRİLENLER ŞOK ETTİ

Olayla ilgili 26 şüpheliye yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında, adreslerde yapılan aramalarda, 808 adet Pregabalin etken maddeli ilaç, 7 bin 78 adet reçete, 2 bin 42 adet kimlik fotokopisi, 1 adet para sayma makinesi, çok sayıda dijital materyal ve belge ele geçirildi.

DOKTOR İLE ECZANE SAHİPLERİ ÇETEDE

Operasyon kapsamında suç örgütü üyesi olduğu değerlendirilen 2 doktor, 7 eczane sahibi, 11 eczane çalışanı, 1 doktor çalışanı, 1 doktor eşi ve 4 irtibatçı/satıcı olmak üzere toplam 26 şüpheli gözaltına alındı.

Sorgulanmak üzere jandarmaya götürülen şüpheliler hakkında adli işlem başlatılırken, şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon: Tutuklamalar varUyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon: Tutuklamalar varErzincan'da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

Balıkesir’de “huzur operasyonu”: 211 kişi gözaltına alındıBalıkesir’de “huzur operasyonu”: 211 kişi gözaltına alındıBalıkesir’de emniyet güçleri tarafından son bir haftada uyuşturucu ve asayiş uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 211 şahıstan 36’sı adli makamlara sevk edilerek tutuklandı.

Çekirge Operasyonu başlatıldıÇekirge Operasyonu başlatıldıİçişleri Bakanlığı nitelikli dolandırıcılık suçu işlediği iddiasıyla, 28 ilde 235 şüpheliye yönelik operasyon başlatıldığını açıkladı.

Börekçiye dışarıdan kahvaltılık getirince ortalık karıştı

13.10.2021 - 11:13 | Son Güncelleme: 13.10.2021 - 11:32

Çağlayan’da bir börekçiye dışarıdan aldığı kahvaltılık malzemeleri getirerek börekçiden kovulan şahıs, arkadaşlarıyla geri dönerek olay çıkartınca kavgaya mahalleli de karışınca tartışma meydan savaşına döndü.

Kağıthane Çağlayan’da bulunan bir börekçide dışarıdan aldığı kahvaltılık malzemeyle kahvaltı yapmak isteyen C.Y.’yi fark eden iş yeri sahibi E.Y. “dışarıdan yiyecek getiremezsin” uyarısında bulunarak, C. Y.’yi iş yerinden göndermeye çalıştı. İkili arasında çıkan tartışmada börekçi E.Y. tartıştığı C.Y.’nin gözüne yumruk atması sonrası müşteriler araya girerek C.Y.’yi olay yerinden uzaklaştırıldı. Bir süre sonra A.R. ve Ö.A. ile börekçiye geri dönen C.Y., E.Y.’yi sopayla başından yaraladı. Tarafların arasında yaşana kavgaya mahalleli ve börekçide bulunan müşterilerinde dahil olmasıyla tartışma meydan savaşına döndü.

BÖREKÇİDE ÇIKAN KAVGADA TEKME VE SOPALAR HAVADA UÇUŞTU

Çevre esnafında karıştığı ve sandalye, bıçak, kürek, yumruk, tekme ve sopalar havada uçuştuğu kavgada ortalığın savaş alanına döndü. Neye uğradığını şaşıran C.Y. ve yakınları kalabalığın elinden kurtulmaya çalışırken başarılı olamayınca yanlarında getirdikleri tabanca ile havaya ateş açtı. Korkuyla vatandaşlar sağa sola kaçışırken, saldırganlar ise kaçarak kayıplara karıştı. Bölgedeki güvenlik kamera görüntülerini tek tek inceleyen Kağıthane polisi, C.Y ile yanında gelen A.R. ve Ö.A.’yı tespit ettikten sonra kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan şahıslar emniyete götürüldü.  Kağıthane’de börekçide yaşanan kavga anı ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

7 ayrı suçtan aranan hırsız börekçide kahvaltı yaparken yakalandı7 ayrı suçtan aranan hırsız börekçide kahvaltı yaparken yakalandıSamsun’da 7 ayrı hırsızlık suçundan aranan şahıs börekçide kahvaltı yaparken yakalandı. Tutuklanan şahsın adliye çıkışı, “Biz hiç bir zaman yıkılmadık. Kötü işlerle de işimiz yok” sözleri dikkat çekti.

Ümraniye’de psikolojim bozuldu diyen İETT şoförü ile yolcular arasında tartışma çıktı

13.10.2021 - 10:34 | Son Güncelleme: 13.10.2021 - 10:38

Ümraniye’de psikolojim bozuldu diyen İETT şoförü ile yolcular arasında tartışma çıktı

Ümraniye’de psikolojim bozuldu diyerek durakta yolcuları indiren İETT şoförü kendisine tepki gösteren vatandaşa "Vergiyi bana mı veriyorsun ulan. Benim kaç tane raporum var biliyor musun" diye çıkışması dikkat çekti.

Ümraniye Necip Fazıl Mahallesinde gerçekleşen olayda 19S hat numaralı Kadıköy Yenidoğan seferini yapan İETT şoförü Çekmeköy Sapağı durağına geldiğinde otobüsü durdurarak psikolojisinin bozulduğunu ve daha fazla ilerleyemeyeceğini söyleyerek vatandaşların otobüsten inmesini istedi. Otobüsten inmeyen vatandaşlara ‘aşağı inin devam etmiyorum’ diyerek çıkıştı. İETT şoförü ve otobüsten inmek istemeyen vatandaşlar arasında tartışma yaşandı.

“BANA MI VERGİ VERİYORSUN?”

Otobüsten inmek istemeyen bir yolcunun İETT şoförüne ‘benim vergimle gidiyorsun’ demesi üzerine vatandaşa kızan İETT şoförü “Ne vergisi kardeşim, bana mı veriyorsun ulan vergiyi? Benim kaç tane raporum var, sen biliyor musun? Öldürecek misiniz beni” şeklinde bağırdı. Psikolojisinin bozulduğunu söyleyen İETT şoförü ile yolcular arasında yaşanan tartışma otobüstekiler tarafından cep telefonu kamerasına yansıdı.

İETT şoförü yolcuları indirip böyle yakaladı!İETT şoförü yolcuları indirip böyle yakaladı!E-5 karayolu Büyükçekmece’den Avcılar İstikametine ilerleyen bir sürücü önce İETT aracına çarptı, sonra ise makas atarak ilerlemeye devam etti. Yolcuları indirerek genç sürücünün peşine düşen İETT Sürücüsü ise, yakaladığı sürücünün kaçmasını engellemek için önüne kırıp demir bariyerlerin arasını sıkıştırarak durdu.                                                                               

9 yaşındaki çocuğu öldürdü, vicdan azabına dayanamayıp itiraf etti

13.10.2021 - 10:05 | Son Güncelleme: 13.10.2021 - 10:59

9 yaşındaki çocuğu öldürdü, vicdan azabına dayanamayıp itiraf etti

Adana'da 3 ay önce sulama kanalında boğulduğu söylenen çocuğun cinayete kurban gittiği, katilinin de 19 yaşındaki komşuları olduğu ortaya çıktı.

Adana Yüreğir'de 2 yıl önce eşinden boşanan Songül K., 9 yaşındaki oğlunu da yanına aldı. Bir restoranda bulaşıkçılık yapan Songül K.'nın işte olduğu sırada 9 yaşındaki oğlu Berat C. G. de 19 yaşındaki üst kat komşuları Anıl S. ile birlikte sulama kanalı kenarına gitti.

KÜÇÜK ÇOCUK SULAMA KANALINDA KAYBOLDU

Birkça saat sonra ise Anıl S. polisi arayarak küçük çocuğun sulama kanalına girerek gözden kaybolduğunu bildirdi. Bölgeye gelen ekiplerle birlikte su kanalında küçük çocuğu arayan Anıl S. polislere, "Berat, Anıl abi beni kurtar diye bağırdı ben de yardım çağırmaya koştum” diye bilgi verdi.

Saat 22:00 sıralarında ise su altı polisleri Berat C. G.'nin cansız bedenini sulama kanalında buldu. Görgü tanığı olarak ifadesine başvurulan Anıl S. de küçük çocuğun suya girdiğini ölümünden haberinin olmadığını belirttikten sonra serbest kaldı. Ardından da aileye taziye ziyaretinde bulunarak anneye başsağlığı diledi. 

Anıl S. küçük çocuğun kaybolduğu ihbarını yaptıktan sonra polislerle beraber arama çalışmalarına katılmıştı.

ANNENİN ŞÜPHESİ CİNAYETİ ORTAYA ÇIKARDI

Ancak durumdan şüphelenen anne Songül K. oğlunun kendisinden habersiz sulama kanalına gitmeyeceğini ve kanala girmeyeceğini düşünerek  Anıl S.'den şikayetçi oldu. Şikayet üzerine harekete geçen polis ekipleri geriye dönük güvenlik kameralarını incelemeye başladı. Görüntülerde küçük çocuğun en son Anıl S. ile birlikte kanala gittiğini tespit eden ekipler 19 yaşındaki komşuyu tekrar gözaltına aldı. Anıl S. sorgusunda önce cinayeti inkar etse de daha sonra vicdan azabı çekerek olayı itiraf etti. 

BİBERLERİNİ KOPARTTIĞI İÇİN SİNİRLENMİŞ

Anıl S. itirafında Berat C. G. ile arkadaşlığı olmadığını belirterek, "Berat, taşındığımız günden beri beni gördüğünde küfür ederdi. Olay günü apartmanın bahçesine dikerek yetiştirdiğim biberleri kendisi yetiştirmiş gibi kopartarak yedi. Çok sinirlendim ama bir şey demedim. Bu esnada kanal kenarına nane toplamaya gidecektim. Kendisine ‘Sende gelecek misin?’ diye sordum. Oda bana ‘Kanala da gireceğiz o zaman’ dedi. Daha sonra Berat’la kanal kenarına gittik. Berat, üzerini çıkarmadan akan suya girdi. Elleriyle betonu tutuyordu. Başı ve elleri hariç vücudunun tamamı suyun içerisindeydi” dedi.

"HAKARET ETMESEYDİ NANE TOPLAYIP DÖNECEKTİK"

Berat'ın kendisine suya girmediği için hakret ettiğini söyleyen Anıl S., "Berat’ın elleriyle betonu tuttuğu yere gidip çömeldim. Her iki elimle Berat’ın ellerine dokunarak betonu bırakmasını sağladım. Bir müddet suyun üzerinde çırpındı. Çırpınırken ‘Anıl ağabey beni kurtar’ diye bağırdı. Panikledim. Çocuk çırpınarak suya gömüldü. Korktum ve yardım çağırdım. Daha sonra arama kurtarma çalışmalarına katıldım. İlk ifademde gerçekte hiç olmayan ‘Kaan’ adında birisini uydurdum. Berat’ın yüzme bilmediğini biliyordum. Ben yüzme biliyorum ama kanalda hiç yüzmedim. Berat’ın ölümüne sebep olduğum için pişmanlık yaşamaya başladım. Vicdan azabı çektiğim için itirafta bulundum. Berat’ın bana küfretmesi sinirlerimi bozuyordu. O günde bana hakaret edince eline dokunup betonu bırakmasını sağladım. Berat’ı öldürmek için davet etmedim. Hakaret etmeseydi yüzüp nane topladıktan sonra eve dönecektik” diye suçunu itiraf etti. Anıl S., ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

“OĞLUM BENİ KURTAR DEMİŞ”

Acılı Songül Kılıç, “Olaydan 4 gün sonra kendime geldiğimde içimde bir kuşku oluştu. Karakola gidip şikayetçi oldum. Oğlum bahçede oynarken alıp götürmüş.  ‘Gel seni sulama kanalına götüreyim ve orada kafanı soğuk suya gömeyim kendine gelirsin’.demiş. Sonra da oğlumu onun öldürdüğü ortaya çıktı. Oğlumu suyun içerisine katmış ve ellerini bıraktırmış. Oğlum bağırmış “Anıl abi beni kurtar” diye ama kurtarmamış. Bir insan hayvana bile bu kadar merhametliyken, o oğluma bunu yapmış. 3 aydır ben zaten ölüyüm. Berat benim boğazımda ki son nefesim, oğlum, her şeyimdi. Ben oğlumu babasız büyütüyordum zaten. Oğlumun mevlidine gelip utanmadan başsağlığı dilediler. Babasıyla gelip başköşede otururdular. Bana bu dünya da cehennemi yaşattılar, dilerim ionlar da iki dünyada da cehennemi yaşarlar” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Sulama kanalına giren çocuk kayıplara karıştıSulama kanalına giren çocuk kayıplara karıştıAdana'da serinlemek için sulama kanalına giren bir çocuk akıntıya kapılıp kayıplara karıştı.

5 yaşındaki çocuk sulama kanalı kenarında kayboldu5 yaşındaki çocuk sulama kanalı kenarında kaybolduAdana’da annesi hastanede babası işte olan 5 yaşındaki çocuk, anneannesinin evindeyken sabah saatlerinde sulama kanalı kenarında kayboldu.

Sulama kanalından gelen 'imdat' sesi ekipleri harekete geçirdiSulama kanalından gelen 'imdat' sesi ekipleri harekete geçirdiKayseri'nin Kocasinan ilçesinde vatandaşlar, 'imdat' sesinin geldiği boş sulama kanalında hareketsiz şekilde yatan genç kız gördü. İtfaiye ekiplerinin çalışması ile kanaldan çıkarılan genç kız, tedavi altına alındı.

Kaynak: İHA

'İşçi bulamıyoruz' diyen validen çağrı: İş arayan varsa gönderin

'İşçi bulamıyoruz' diyen validen çağrı: İş arayan varsa gönderin

13.10.2021 - 09:32 | Son Güncelleme: 13.10.2021 - 11:15

'İşçi bulamıyoruz' diyen validen çağrı: İş arayan varsa gönderin

Amasya'da başta mermer işçiliği olmak üzere 4 bin lira maaşla çalıştıracak işçi bulamadıklarını söyleyen Vali Mustafa Masatlı, "İş arayan varsa bize gönderin" dedi.

Muhtarlarla toplantı yaparak köylerde yaşanan sorunları ele alan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, yaptığı konuşmada ziyaret ettiği fabrikaların da çalıştıracak işçi aradığını söyledi.

"İŞ ARAYAN VARSA GÖNDERİN"

Fabrika sahiplerinin “Bayanlara bile biz iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işleri verebiliriz" dediğini duyuran Masatlı, "Bilginiz olsun, iş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar” diye konuştu.

Vali Masatlı özellikle mermer fabrikalarında işçi bulunamadığına dikkat çekti...

“HERKES MASA BAŞI İŞ ARIYOR"

Türkiye’nin çok gelişip değiştiğini ve hayat standardının yükseldiğini anlatan Vali Masatlı, “Herkes masa başı iş arıyor. Ama bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Bundan dolayı bizlerde ciddi derecede zorlanıyoruz” dedi.

"MERZİFON OSB ELEMAN BULAMIYOR"

Kentin en büyük iki OSB’sindeki fabrikaların eleman ihtiyaçları bulunduğunu vurgulayıp muhtarlardan iş arayanların buralara yönlendirmelerini isteyen Masatlı, “İş var, işle ilgili sorun yok. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de aynı. Orada da eleman bulamıyorlar. Buradaki organize sana bölgesinde de aynı. İş arayanları hemen yönlendiriyorsunuz. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil” ifadelerini kullandı.

Günde 200 TL’ye çalışacak işçi bulamıyorlarGünde 200 TL’ye çalışacak işçi bulamıyorlarTürkiye’de işsizlik yüzde 12 civarında seyrederken “iş beğenmeme” eğilimi de artıyor. Özellikle imalat ve hizmet sektörlerinde binlerce açık pozisyon olduğu ancak işsizlerin bu işlere rağbet göstermediği belirtiliyor.

Son kalaycı 4 bin liraya işçi bulamıyorSon kalaycı 4 bin liraya işçi bulamıyorGeçmişte bir hayli popüler olan kalaycılık mesleğini Adana’da tek başına sürdüren Hulusi Deveci, günlük 150 lira yevmiye ile çalıştıracak işçi bulamadığını söyledi. Deveci, “51 senedir bu işi yapıyorum. Kışın ayda 6-7 bin yazın ise 15 bin lira civarı kazanıyorum. Kazancı iyi ama şimdi ki gençler elim yüzüm kara olur ben bu işi yapmam diyor” dedi.

Ayda 9 bin TL’ye çalışacak işçi bulamıyorAyda 9 bin TL’ye çalışacak işçi bulamıyorMardin’de dede mesleği taş işleme sanatını yaşatmak isteyen Amir Kavak, ayda 9 bin TL ile çalışacak işçi bulamadıklarını söyledi.

Açık açık söyledi: Halk Türk ordusunu bekliyor!

Giriş Tarihi: 13.10.2021  07:43 Güncelleme Tarihi: 13.10.2021  08:35

Cerablus eski Emniyet Müdürü Abdurrezzak Aslan el-Laz, Suriye’nin kuzeyindeki terör saldırılarının PYD’nin sözde yöneticisi İlham Ahmed’in Moskova ve Washington’a eylülde gerçekleştirdiği ziyaretlerden sonra arttığına dikkat çekti.

Cerablus eski Emniyet Müdürü Abdurrezzak Aslan el-Laz, "Münbiç’te, Kobani’de, Surrin’de, Rakka’da hatta Haseke’de işgal altındaki halkın tümü Türk ordusunun gelmesini bekliyor...Çiçeklerle, güllerle karşılayacaklar" ifadelerini kullandı.

Açık açık söyledi: Halk Türk ordusunu bekliyor!

Cerablus eski Emniyet Müdürü Abdurrezzak Aslan el-Laz, Suriye’nin kuzeyindeki terör saldırılarının PYD’nin sözde yöneticisi İlham Ahmed’in Moskova ve Washington’a eylülde gerçekleştirdiği ziyaretlerden sonra arttığına dikkat çekti.

Aslan el-Laz, Suriye’deki son gelişmeleri Yeni Şafak’a değerlendirdi.

Aslan el-Laz, şöyle konuştu:

“PKK/PYD, Halep’in kuzey doğusunda, Fırat’ın doğusunda terör eylemleri gerçekleştiriyor. Terör örgütü, Barış Pınarı bölgesinde, Rasulayn, Tel Abyad ve Cerablus, El-Bab bölgelerinde Türk güçlerini ve huzur içinde yaşayan halkı hedef aldı.

Terör örgütü PKK/PYD sözde yöneticisi İlham Ahmed Moskova ve Washington’a gitti. Döndükten sonra Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın kuzey doğusunda terör eylemleri çok arttı. Ahmed’in burada talimatlar aldığı, ittifaklar yaptığı muhakkak. Operasyonun nerede, ne zaman başlayacağını Türk ordusu belirleyecek.

Tel-Rifat, Ayn el-Arap, Sırrin, Şuyuh bölgelerinden daha fazla saldırı gerçekleşiyor. Terör örgütü daha çok güvenli bölgeye Münbiç’ten bombalı araç ve motosikletleri gönderiyor Münbiç’te, Kobani’de, Surrin’de, Rakka’da hatta Haseke’de işgal altındaki halkın tümü Türk ordusunun gelmesini bekliyor.

Halk, Türk ordusunu çiçeklerle, güllerle karşılayacaklardır. Hiçbir suçu olmayan insanlar tutuklanıyor, hapse atılıyor. Gençler zorla örgütte katılması için götürülüyor.”

Son dakika haberi: Böyle duyurdu: Türk ordusunu bekliyoruz!

Son dakika haberi: Cerablus eski Emniyet Müdürü Abdurrezzak Aslan el-Laz, "Münbiç’te, Kobani’de, Surrin’de, Rakka’da hatta Haseke’de işgal altındaki halkın tümü Türk ordusunun gelmesini bekliyor...Çiçeklerle, güllerle karşılayacaklar" dedi.

Son dakika haberi: Böyle duyurdu: Türk ordusunu bekliyoruz!

Son dakika haberi... Cerablus eski Emniyet Müdürü Abdurrezzak Aslan el-Laz, Suriye’nin kuzeyindeki terör saldırılarının PYD’nin sözde yöneticisi İlham Ahmed’in Moskova ve Washington’a eylülde gerçekleştirdiği ziyaretlerden sonra arttığına dikkat çekti.

Son dakika haberi: Böyle duyurdu: Türk ordusunu bekliyoruz!Son dakika haberi: Böyle duyurdu: Türk ordusunu bekliyoruz!

Aslan el-Laz, Suriye’deki son gelişmeleri Yeni Şafak’a değerlendirdi. Aslan el-Laz, şöyle konuştu:

“PKK/PYD, Halep’in kuzey doğusunda, Fırat’ın doğusunda terör eylemleri gerçekleştiriyor. Terör örgütü, Barış Pınarı bölgesinde, Rasulayn, Tel Abyad ve Cerablus, El-Bab bölgelerinde Türk güçlerini ve huzur içinde yaşayan halkı hedef aldı.

Son dakika haberi: Böyle duyurdu: Türk ordusunu bekliyoruz!Son dakika haberi: Böyle duyurdu: Türk ordusunu bekliyoruz!

TALİMATLA DÖNDÜ

Terör örgütü PKK/PYD sözde yöneticisi İlham Ahmed Moskova ve Washington’a gitti. Döndükten sonra Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın kuzey doğusunda terör eylemleri çok arttı. Ahmed’in burada talimatlar aldığı, ittifaklar yaptığı muhakkak. Operasyonun nerede, ne zaman başlayacağını Türk ordusu belirleyecek.

Tel-Rifat, Ayn el-Arap, Sırrin, Şuyuh bölgelerinden daha fazla saldırı gerçekleşiyor. Terör örgütü daha çok güvenli bölgeye Münbiç’ten bombalı araç ve motosikletleri gönderiyor Münbiç’te, Kobani’de, Surrin’de, Rakka’da hatta Haseke’de işgal altındaki halkın tümü Türk ordusunun gelmesini bekliyor. 

Halk, Türk ordusunu çiçeklerle, güllerle karşılayacaklardır. Hiçbir suçu olmayan insanlar tutuklanıyor, hapse atılıyor. Gençler zorla örgütte katılması için götürülüyor.”

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor