sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop
Reklam

Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyorlar: Savcılar el koysun.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'nın HDP'ye 15 gün önce gönderdiği talimat metnini açıklamasına ilişkin Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür A Haber'e özel açıklamalarda bulundu. Açıklamanın CHP ve İYİ Parti'ye bir uyarı niteliği taşıdığını söyleyen Övür, Millet İttifakı'nın oy ihtiyacı nedeniyle HDP'nin PKK ile ilişkisini görmezden geldiğini ve Türkiye'nin geleceğine bomba koyduğunu ifade etti..

Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyorlar: Savcılar el koysun.
Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyorlar: Savcılar el koysun. Admin
Bu içerik 69 kez okundu.
Advert

Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyorlar: Savcılar el koysun

Giriş Tarihi: 12.10.2021  00:24 Güncelleme Tarihi: 12.10.2021  01:02

Çete lideri Sedat Peker’in başlattığı “Siyasi cinayetler olabilir” söylemini, önce FETÖ şimdi de Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın sürdürüyor. Savcılar, toplumda korku/istikrarsızlık algısı yaymayı hedefleyen bu açıklamalara el koymalı ve “Duyumlarımız var” diyen bu isimlere “Gelin bildiklerinizi anlatın” demeli.

 Yeni Şafak

​Türkiyeyi kaosa sürüklemek istiyorlar: Savcılar el koysun

Kemal Kılıçdaroğlu

Son günlerde muhalefetin sıkça dillendirdiği “siyasilere saldırı/suikast” söyleminin fitilini FETÖ ateşledi. Örgütün yayın organlarında yurt dışındaki önemli isimlere saldırı düzenlenebileceği iddia edildi. Ardından organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker sahneye çıktı. FETÖ’nün birçok yalanı ile birlikte ‘siyasi saldırılar olabileceği’ iddiasını Türkiye gündemine sokan Peker, “Alevilere yönelik saldırı düzenlenebileceğini” ileri sürdü.

Sedat Peker

Sedat Peker

FETÖ BAŞLATTI EYMÜR SÜRDÜRDÜ

Daha bu açıklamanın mürekkebi bile kurumadan 1990’lı yılların karanlık figürlerinden eski MİT’çi Mehmet Eymür sahneye çıktı. Eymür, “90’larda bu kadar kepazelik yoktu. Hatta zamanında söylediğim bir lafı yine tekrarlamak istiyorum. Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir” dedi. Bu açıklamalar unutulmaya yüz tutmuşken FETÖ ve PKK’nın yurt dışındaki uzantıları siyasi suikast iddialarında bulundu. Bazı basın yayın organlarında “suikast listeleri” olduğu ileri sürüldü.

 

GÜNDEM

"Peker'e özendi" manşetinden rahatsız olan Kılıçdaroğlu otel odasında video çektiğini itiraf etti

Koray Aydın

Koray Aydın

KİM BU BELLİ KİŞİLER?

FETÖ, mafya ve 1990’ların karanlık yüzü Eymür’ün iddialarını, geçtiğimiz hafta bu kez Kemal Kılıçdaroğlu yeniden ısıtarak siyasetin konusu yaptı. Kılıçdaroğlu gazetecilere verdiği röportajda “Eğer iş belli grupların ellerine silah alıp, belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Umarım öyle bir tablo Türkiye’de yaşanmaz. Siyasi cinayetler... Böyle kaygılarım var” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu “belli grup” ve “belli kişilerin” kim olduğu konusunda detay vermedi.

Sedat Peker'e bir şok daha: Uyuşturucu baronu arkadaşına gözaltı

GÜNDEM

Sedat Peker'e bir şok daha: Uyuşturucu baronu arkadaşına gözaltı

Mehmet Eymür

Mehmet Eymür

ŞİMDİ DE KORAY AYDIN

Kılıçdaroğlu’nu İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın izledi. Bir gazeteye açıklama yapan Aydın, “Siyasi suikastlar yapılacağı konusunda bizim de aldığımız duyumlar var. Eğer böyle bir planlama varsa, başta ülkeyi yönetenler olmak üzere ileride bunun hesabını vermek zorunda kalır, ağır bir bedel öderler” ifadelerini kullandı. Muhalefet partilerinin benzer iddiaları giderek daha da yüksek sesle dile getirmesi endişe yaratıyor.

Savcılar el koysun

SAVCILAR GÖREVE

Kamuoyu, cumhuriyet savcılarının iddiaları araştırmasını ve “duyum sahiplerine” şu soruları sormasını bekliyor:

- Suikast/saldırılar kime düzenlenecek?

- İddia edilen saldırılar ne zaman ve nerede gerçekleşecek?

- Suikast ya da saldırıları kim gerçekleştirecek? Tetikçi kim, muhalefet bu konuda da bir duyum aldı mı?

- CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Belli gruplar ellerine silah alıp, belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse...” açıklamasındaki “gruplar” ve “kişiler” kim?

- Bu duyumları servis edenler devletin mahrem kurumlarındaki kripto FETÖ’cüler ya da başka kliklerin adamları mı?

- Duyumlar muhalefete yabancı istihbaratçılar tarafından mı servis edildi?

- Bu “duyumları” siyasetçilere iletenler neden savcılara ve ilgili birimlere iletmiyor?

- Bu duyduklarınızı “hedefe konulan” kişilere ilettiniz mi?

- Haber verdiyseniz nasıl bir önlem aldılar, haber vermediyseniz neden hedefteki kişilerin hayatını tehlikeye atıyorsunuz?

- Hedef etnik, mezhepsel ya da siyasi çatışma mı?

- Size cinayet ihbarını yapanlar, olası provokasyon ve cinayetlerin planlayıcısı veya azmettiricisi de olabilir mi?

- Siyasetçiler doğrudan milli güvenliği tehdit eden bu iddialarla ilgili bildiklerini neden savcılar yerine gazetecilere anlatıyor? Böylesine önemli bir konuda özel davet mi bekleniyor?

- Son günlerde FETÖ’cüler ve PKK’lılar yurt dışında kendilerine “suikast düzenleneceği” yönünde iddialarda bulunuyor, sözde infaz listeleri servis ediliyor. Muhalefetle firari teröristlerin aynı zamanda benzer iddialar dillendirmesi tesadüf mü?

Savcıların, Sedat Peker, FETÖ ve Kılıçdaroğlu’nun kaynağının aynı kişiler mi yoksa farklı kişiler mi olduğunu da tespit etmesi gerekiyor. Eğer duyumlar asılsız, hedef korku pompalamak ve algı operasyonuysa; bunun da açığa çıkması gerek.

Çetebaşı Peker 'Bataklık'ta

GÜNDEM

Çetebaşı Peker 'Bataklık'ta

Kılıçdaroğlu topu Erdoğan’a attı

  • Saadet Partisi heyetini kabul eden Kemal Kılıçdaroğlu, dün de “siyasi cinayetler” konusuna ilişkin açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Bir siyasi parti liderine saldırı olacak ve ülkeyi yöneten kişi şu cümleyi kullanacak; ‘Daha neler olacak neler, bunlar iyi günleriniz.’ Kime ait bu söz? Ne anlama geliyor bu? Ne yaparlarsa yapsınlar ülkenin huzurunu bozacak hiçbir tavır, hiçbir davranış bizden olmayacak.”

Akşener: Duyumlar geliyor

Dünkü İYİ Parti - DP görüşmesinde de aynı konu gündemdeydi. Siyasi cinayet iddialarıyla ilgili Akşener, “Bu tür duyumlar elbette gelir. Kimisi daha sivil alanlardan, kimisi de ‘Biraz daha dikkat edin’ diyen alanlardan gelir. O kadar söyleyeyim. Benim inandığım bir şey var, ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır. Dolayısıyla tedbir alırsınız ama bu konuda Sayın Aydın aynı zamanda bunların bu kadar konuşulmaması gerektiğini de söylüyor. Çok fazla bunu gündemde tutmamamız lazım” dedi.

Davet edilsin anlatırım

  • Telefonla ulaşıp iddiaları Koray Aydın’a sormak istedik. Telefona basın danışmanı olduğunu ifade eden kişi çıktı. Kendisine “Sayın Aydın’ın aldığı duyumlar neler? Kim kime nerede suikast düzenleyecek? İddianın kaynağı kim?” diye sorduk. Danışmanı “Aydın konu ile ilgili basına detay vermek istemiyor” dedi. Koray Aydın’ın iddialarını savcılıkla paylaşıp paylaşmayacağını sorduk. “Savcı çağırırsa ifadeye gidebilir, elinde olan bilgi ve duyumları paylaşabilir” cevabını verdi.

Yalandan medet umuyorlar

İletişim Başkanı Fahrettin Altun “siyasi cinayet” iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Ülkede korku iklimi oluşturmayı amaçlayanları, ellerindeki bilgileri savcılarla paylaşmaya çağıran Altun, terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanların, yalandan medet umduğunu kaydetti: “Milletimizin devlete olan güveni hedef alınıyor. İddiaların temel amacı, ülkemizin birliğini zedelemek ve toplumsal huzurumuzu bozmaktır. Eski Türkiye’nin bakiyesi bu mesnetsiz iddiaları gündeme getirenlere hatırlatmak istiyorum: Faili meçhuller hangi dönemin ürünüydü? Faili meçhulleri ülkemizin gündeminden çıkaran Sayın Cumhurbaşkanı’mızdır.”

HDP'nin PKK ile ilişkisini görmezden gelmek Türkiye'nin geleceğine bomba koymaktır! Mahmut Övür'den A Haber'e özel açıklamalar

Giriş Tarihi: 12.10.2021  00:24 Güncelleme Tarihi: 12.10.2021  01:02

HDP’nin PKK ile ilişkisini görmezden gelmek Türkiye’nin geleceğine bomba koymaktır! Mahmut Övür’den A Haber’e özel açıklamalarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'nın HDP'ye 15 gün önce gönderdiği talimat metnini açıklamasına ilişkin Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür A Haber'e özel açıklamalarda bulundu. Açıklamanın CHP ve İYİ Parti'ye bir uyarı niteliği taşıdığını söyleyen Övür, Millet İttifakı'nın oy ihtiyacı nedeniyle HDP'nin PKK ile ilişkisini görmezden geldiğini ve Türkiye'nin geleceğine bomba koyduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölücü terör örgütü PKK'nın HDP'ye 15 gün önce bir talimat metni gönderdiğini söyledi. Soylu metnin,"Nasıl davranacağını, hangi adımları atacağını, siyaseti nasıl yapacağını, PKK'ya nerede bağlı olacağını ifade eden bir talimat metni" olduğunu açıkladı.

"Hala zillet ittifakının anlayışı aynı şekilde devam ediyor. HDP meşru bir siyasi parti diyorlar. Onun için orada da PKK'ya kapı aralamaya çalışıyorlar" diyen Bakan Soylu, şunları söyledi: "Bugüne kadar bir kez terörü lanetlemeyen, terör örgütüyle kol kola gezen, elimizde PKK terör örgütünün HDP'ye 15 gün önce gönderdiği belge var. Nasıl davranacağını, hangi adımları atacağını, siyaseti nasıl yapacağını, PKK'ya nerede bağlı olacağını ifade eden bir talimat metni. Yukarıdan aşağı yazmışlar talimat metnini. Kılıçdaroğlu, Akşener, siz belki kendi koltuğunuz uğruna, sizi kandırdıkları, pişpişledikleri koltuğunuz uğruna bu milletin özgürlüğünü ve hürriyetini bir kenara bırakırsınız ama şehitlerimiz, sizin yakanızı ve bu millet sizin yakanızı bırakmaz."

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür A Haber canlı yayınında konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

CHP VE İYİ PARTİ'YE UYARI MI?

CHP'nin başını çektiği bir ittifak söz konusu. Ancak bu ittifakta HDP'nin PKK ile olan ilişkisinin görmezden gelindiği bir süreçten geçiyoruz. PKK açık bir şekilde HDP'ye talimatlar gönderdi. Bunu görmeyen CHP ve İYİ Parti'ye bir uyarı tarzında bir açıklama oldu.

HDP İLE İTTİFAKLARI İLKELİ OLMALI

HDP'nin bir Türkiyelileşme çabası vardı ama bir şekilde bunu Kandil'e teslim ettiler. Bu partiler HDP ile ittifak yapabilirler. Ama ilkeler olmalı. HDP, PKK'nın silah bırakması konusunda bir tavır almalı.

AK PARTİ HİÇBİR ZAMAN HDP İLE İTTİFAK YAPMADI

CHP ve İYİ Parti kendi geleceklerini kurtarmak için ülkenin geleceğini tehlikeye atıyorlar. HDP'nin terörle arasına mesafe koyması için çabalamalılar. AK Parti hiçbir zaman HDP ile ittifak yapmadı. Sadece şiddeti, silahı ve terörü devreden çıkartmak istedi.

TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE BOMBA KOYMAKTIR

Ama Millet İttifakı'nda HDP'nin oyuna ihtiyaç var. HDP'nin PKK ile ilişkisini görmezden geliyorlar. Bu Türkiye'nin geleceğine bomba koymaktır.

Türkiye’nin geleceğine bomba koymaktır!"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE BOMBA KOYMAKTIR!"

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Son dakika... Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor
Başkan Erdoğan'ın röportaj verdiği Amerikan CBS News: Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor